درباره

پرستاری در منزل,پرستاری از سالمند,پرستاری از کودک در منزل


شرکت خدماتی شکوفایی با دو شعبه در شیراز - ارائه کلیه خدمات پرستاری و مراقبت از کودک و سالمند در تمامی مناطق شهر شیراز

شماره ی ثبت 19349 / با مجوز رسمی و تحت پوشش اتحادیه

با بیش ازپانزده سال سابقه با کادری مجرب و مطمئن

شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی شیراز با خدماتی نظیر :
نگهداری و مراقبت از کودک به صورت نیمه وقت و شبانه روزی
پرستاری و مراقبت از سالمند به صورت نیمه وقت و شبانه روزی
تمامی امور منزل
اعزام مراقب به بیمارستان
لیه خدمات نظافتی منزل - نظافت آپارتمان ها - نظافت مجتمع های مسکونی - نظافت راه پله ها - خانه تکانی و ...
نظافت شرکت ها - ادارات - فروشگاه ها و ...کلیه ی نیروهای اعزامی این شرکت تحت پوشش بیمه حوادث می باشند.

شعبه 1 : شیراز ، شهرک گلستان ، فلکه ی دوم ، جنب بانک صادرات ، ورودی آپادانا
تلفن : 07136204302 - 07136222100
همراه : 09170227071 - 09300027071

شعبه 2 : شیراز ، ملاصدرا ، نبش کوچه ۴ ، طبقه ی چهارم مجتمع پزشکی ملاصدرا
تلفن :(پنج خط) 07136472790 - 07132332544 - 07132356569
همراه : 09304995570 - 09039407071

ضمناً با کلیه ی شماره های همکاران در دو شعبه ، می توانید از طریق واتس اپ در تماس باشید .

شماره ارسال پیام کوتاه به صورت شبانه روزی : 30003405000051
پشتیبانی از طریق واتس اپ و تلگرام : 09303008829
شرکت خدماتی شکوفایی شیراز آدرس سایت شرکت خدماتی شکوفایی شیراز : www.shekufaee.com

دسته بندي ها

جستجو

جعبه پیام
امکانات


آخرين نوشته ها

 • نقطه عطف زندگي کودک: راه رفتن-شرکت خدماتي مراقبتي پرستاري شکوفايي
 • عفونت چشم در نوزادان-شرکت خدمات پرستاری مراقبتی شکوفایی
 • راهنمای کامل برای شروع غذاهای کمکی و جامد به نوزاد-شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی
 • خانواده ،کودکان ،اصول تربیتی-شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی
 • سیزده راه ساده برای تمیز کردن بند ناف(1)-شرکت خدماتی پرستاری شکوفایی
 • علت تکرر ادرار در کودکان-شرکت خدماتی پرستاری مراقبتی شکوفایی
 • راهنمای نظافت راه پله ها در ساختمان های مسکونی ، اداری و تجاری یکی از مهم ترین مواردی که افراد اهمیت
 • چگونه به کودکان خود مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را آموزش دهیم ؟
 • به دنیا خوش آمدی! لحظات اول کودک شما -شرکت خدماتی پرستاری شکوفایی
 • مزایای شیردهی برای مادر و کودک- شرکت خدماتی شکوفایی
 • زردی در نوزادان-شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی
 • خداحافظ شیشه شیر- گرفتن شیشه شیر-شرکت خدماتی پرستاری مراقبتی شکوفایی
 • نکات مهمی که پرستار سالمند باید بداند- شرکت خدماتی پرستاری و مراقبتی شکوفایی
 • توهم در سالمندان -شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی
 • فشار خون در سالمندان – شرکت خدماتی پرستاری مراقبتی شکوفایی
 • معلولیت و نکات مهم در نگهداری معلولین- شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی
 • راهکارها و تکنیک های خود مراقبتی- شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی
 • مراقبت های بهداشتی کودکان زیر دو سال-شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی
 • مراقبت های بهداشتی کودکان زیر دو سال-شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی
 • مراقبت های بهداشتی کودکان زیر دو سال-شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی
 • آرشيو

  خبرنامه

  آمار

  آنلاین : 1
  بازدید امروز : 53
  بازدید دیروز : 23
  بازدید هفته گذشته : 76
  بازدید ماه گذشته : 267
  بازدید سال گذشته : 5224
  کل بازدید : 5527

  لينک دوستان

   

  آرام کردن افکار قبل از خواب

   

  مي خواهم بخوابم، اما نمي توانم داشتن تخيلي فعّال و خلاق، نعمتي بزرگ و فوق العاده است. با اين حال، گاهي اوقات هنگامي که مي خواهيم بخوابيم، اين قوه خلاق اصلا خوشايند نمي باشد؛ در واقع، مي تواند آزار دهنده نيز باشد. اماجاي هيچ نگراني نيست، زيرا روش هاي براي حل اين مشکل وجود دارد.درواقع بيداري شما ميتواند دلايل متعددي داشته باشد مثلا در برخي موارد، شما ممکن است بيدار بمانيد، چون در رابطه با مشکلي شخصي فکر مي کنيد و بابت آن نگرانيد؛ مانند مشکلات ايجاد شده در محل کار، يا جر و بحث با دوستي صميمی.

  اين مقاله به شما کمک مي کند تا با وجود مشغله هاي ذهني فراوان، باز هم خوابي آرام داشته باشيد.

  مراحل آرام کردن ذهن:

  1. سنتي ترين روش براي کنار آمدن با ذهني پر مشغله در نيمه شب، شمردن است. براي انجام اين روش، گوسفندها انتخابي مناسب بشمار مي آيند، اما شما مي توانيد هر چيزي را که دوست داريد انتخاب کنيد. منطقي که پشت اين رويکرد قرار دارد، مي گويد که خسته کردن ذهن، سبب به خواب رفتن مي شود. بنابراين، براي رسيدن به اين هدف، چيزهاي خسته کننده (مانند گوسفند) بهتر و مناسب تر مي باشد.

   

  2. روش دوم، تمرکز بر يک موضوع خاص مي باشد، يک موضوع خسته کننده؛ و هدف از آن متوقف ساختن ذهن شما از سريع حرکت کردن مي باشد. اين روش، نياز به تمرين بيشتري دارد، زيرا تخيل شما ممکن است اين کار را دوست نداشته باشد.

   

  بهتر است در مورد چيزي فکر کنيد که تا حد امکان از سر شما دور باشد، مانند انگشت کوچک پاي چپ خود. سعي کنيد انگشت پاي خود را احساس کنيد و تنها درباره ي اين انگشت فکر کنيد. اگر فکرتان منحرف شد، باز هم به انگشت پا بر گرديد.

   

  3. مي توانيد موضوع ديگري را نيز تصور کنيد، و آن دوچرخه سواري کردن است. مسيري خاص در محله ي خود را که به طور معمول در آن راه رفته، رانندگي کرده، يا دوچرخه سواري مي کنيد، تصور کنيد (براي مثال، از خانه ي خود به محل کارتان يا مرکز شهر). تصور کنيد که در امتداد اين جاده در حال دوچرخه سواري هستيد، و اين کار رو واقعا و با تمام جزئياتش تصور کنيد.

   پرستار کودک در منزل

  در حاليکه دوچرخه سواري مي کنيد، نگاهي به اطراف خود کنيد، به خانه ها، مغازه ها، درخت ها، و تمام چيزهايي که در مسيرتان با آنها رو به رو مي شويد. انجام اين کار بسيار خسته کننده مي باشد و به احتمال زياد شما بيش از صد متر را نتوانيد تصور کنيد (زيرا شما به خواب خواهيد رفت).

   

  با کمي تمرين، مي توانيد بيش از صد متر را نيز در خيال خود تصور کنيد.

  4. روش خوب ديگري نيز وجود دارد: تصور کنيد که يک ميليارد تومان برنده شده ايد؛ آن را در خيال خود مصرف کنيد. محاسبه کنيد که قيمت يک قايق، يک اتومبيل شيک، يک خانه ي رويايي، کارهاي خيريه و غيره، چقدر خواهد بود. تصور جالبي است، اين طور فکر نمي کنيد؟!!

   

  5. همچنين، مي توانيد تلاش کنيد تا ذهن خود را قبل از خوابيدن آرام نماييد. انجام جدول کلمات متقاطع، جدول ساداکو، يا کمي خواندن (کتاب يا روزنامه)، ممکن است ذهن شما را آرام کرده و به راحتي به خواب رويد.

   

  توجه: براي برخي افراد، اين کار نتيجه ي بالعکس دارد. ممکن ايت سبب شود تا آنها بيشتر بيدار بمانند، بخصوص اگر در حال خواندن کتابي هيجان انگيز باشند. يکي از بهترين انتخاب ها براي خواندن قبل از خواب، خواندن کتاب هايي هيجان انگيز است که قبلاً آنها را خوانده ايد و از پايان ماجراها اطلاع داريد. بهتر است بدانيد که خواندن کتاب هاي کدام ژانر شما را بيدار نگاه مي دارد و کدام ژانر به خواب مي برد.

   

  6. به جاي آنکه بر ذهن خود تمرکز کنيد، ممکن است دوست داشته باشيد که بر بدن خود تمرکز نماييد. پيش از خوابيدن کمي نرمش کنيد (براي مثال، کمي راه برويد) يا کمي يوگا کار کنيد تا بدنتان براي خوابيدن آماده شود. البتّه، انجام اين کارها، بر روي برخي افراد اثر معکوس دارد.

   

  7. قبل از خوابيدن کمي مراقبه (مديتيشن)، انجام دهيد. مراقبه ذهن شما را آرام مي کند و برخي از انواع آن به شما ياد مي دهد تا ذهن خود را به طور کامل از افکار مزاحم پاک کنيد.

   پرستار سالمند در منزل

  8. تلاش کنيد، داستاني با جزئيات کامل در ذهن خود بسازيد؛ داستاني که شما را جلب خود مي کند. مطمئن باشيد قبل از به پايان رسيدن داستان، به خواب خواهيد رفت. 9. بر هر دم و بازدم خود تمرکز کنيد. آرام تر نفس بکشيد و از نفس کشيدن خود لذّت ببريد. بر اين موضوع تمرکز کنيد که نفس کشيدن، چه کار لذت بخشي است و چقدر خوب است که مي توانيد نفس بکشيد.

   

  هنگامي که آرام تر نفس مي کشيد، ضربان قلب شما نيز آرام تر مي شود، و در نتيجه ذهن و بدن شما نيز آرام خواهد شد.

   

  10. ذهن خود را از تمامي افکار پاک کنيد، و بر موضوعاتي تمرکز کنيد که به خالي ماندن ذهن شما از افکار کمک مي کنند. اگر فکري خواست وارد ذهن شما شود، مانع ورودش شويد و فقط استراحت کنيد.

   

  11. ذهن خود را از افکاري که شما را بيدار نگاه مي دارند، پاک کنيد. يک کيسه ي زباله را تصور کنيد. افکاري که بر ذهن شما غالب هستند و اجازه نمي دهند تا به خواب رويد را از ذهن خود پاک کرده و در اين کيسه قرار دهيد.

   

  حال که اين فکر از ذهن شما خارج شده است، فکر ديگري شما را به خود مشغول مي کند. اين فکر را نيز در کيسه ي زباله قرار دهيد. اين کار را ادامه دهيد تا زماني که فکري در ذهن تان باقي نماند. حال سر کيسه را گره زده و آن را تا جايي که مي توانيد از ذهن خود دور نگاه داريد. حال زمان خوابيدن است.

   

  12. ميان وعده اي کوچک خورده و ليواني شير گرم بنوشيد. گرسنه نبودن به شما کمک مي کند تا درباره ي گرسنگي فکر نکنيد. اين به معناي پُرخوري نيست. مي توانيد يک عدد موز يا کمي نان گرم بخوريد، اما مواد غدايي نمکي مصرف نکنيد. زيرا نمک شما را تشنه کرده و مانع از به خواب رفتن شما مي شود.

                                                                       پرستاری و مراقبت

  13. يک بطري آب در کنار رختخواب خود بگذاريد، و هر زمان که احساس تشنگي کرديد، جرعه اي از آن بنوشيد.

   

  14. بر روي فعاليت هاي مورد علاقه ي خود تمرکز کنيد (براي مثال، بيسبال، فوتبال يا غيره). خود را در درون بازي قرار دهيد.

   پرستاری

  15. برخي افراد توانايي عجيب اما شگفت انگيزي در استفاده از "روياهاي پشتيبان" دارند. اما روياهاي پشتيبان چيست؟ رويايي است که بارها و بارها آزمايش شده است و ثابت شده که چون يک لالايي آرام، افراد را به خواب مي برد. براي مثال، يکي از عيب هاي خود را تصور کنيد و تلاش نماييد تا به نحوي آن را تغيير داده و به سمت درستي هدايت کنيد. نترسيد؛ اين تجربه شگفت انگيز خواهد بود.

   پرستاری و مراقبت در منزل

  16. تصور کنيد که مي توانيد هر چيزي را در رابطه با خود تغيير دهيد (چشم ها، مو، قدرت افسانه اي و غيره). تصور کنيد اگر بتوانيد کاري را انجام دهيد، آن کار را انجام مي دهيد.

   

  17. به آرامي خود را بي حس کنيد. از انگشت کوچک پاي راست خود شروع کنيد تا به موهاي سر برسيد. اين کار به احتمال زياد شما را به خواب خواهد برد. اگر خوابتان نبرد، بار ديگر اين کار را شروع کنيد، اما اين بار آهسته تر. اگر دچار خارش شديد، سعي کنيد از آن چشم پوشي نماييد يا اينکه اين کار را بار ديگر انجام دهيد.

   

  18. به موسيقي ملايمي گوش دهيد تا به آرامي به خواب رويد. موسيقي سبب مي شود تا شما از فکر کردن دست بکشيد و اين يعني آرام شدن ذهن و در نهايت به خواب رفتن. موسيقي را به اندازه کافي بلند کنيد که حضورش را احساس نماييد، اما نه آنقدر بلند که تمرکز شما را بر هم زند.

   

  نکات راهنمايي کننده

   

  • هنگامي که تصميم به خوابيدن گرفتيد، و هنگامي که در رختخواب دراز کشيديد، صداي "تيک تيک" يک ساعت را در ذهن خود تصور کنيد؛ تيک اول براي دم و تيک دوم براي بازدم. به خاطر بسپاريد که اين کار نبايد استرسي به شما وارد آورد و نبايد آن را به مثابه ي يک رقابت بدانيد. اگر ذهن شما به سادگي منحرف مي شود، باز از اول شروع کنيد. اين کار نيز به تمرين دارد.

   

  • داروهايي (اعم از سنتي و جايگزين) نيز وجود دارد که مردم با مصرف آنها مي توانند به خوب خوابيدن خود اميدوار شوند. ملاتونين دارويي است که بسيار توصيه مي شود، چون کاملا طبيعي و غير اعتيادآور است. در حاليکه داروهاي سنتي در بدن، از طريق مواد شيميايي کار خود را انجام مي دهند، داروهاي جايگزين مشخصي وجود دارند که سعي دارند تا به طور مستقيم با ذهن به تعامل بپردازند.

   

  • مصرف کافئين خود را کاهش دهيد.

   

  • شکلات، مواد خوراکي شيرين، و همچنين نوشيدني هاي شيرين را تا حد امکان مصرف نکنيد. مواد شيرين، شما را بيدار نگاه مي دارند. در عوض، نان و شير مصرف کنيد. مصرف مواد شيرين، بخصوص در مورد کودکان، مي تواند موجب کابوس هاي شبانه شود. مصرف بيش از اندازه ي مواد شيريني مي تواند احساس بيماري را در شما ايجاد نمايد.

   

  • اگر در پاکسازي افکار ذهن خود دچار مشکل هستيد، فقط تصور کنيد که آنها را درون توالت انداخته ايد، پاره پاره کرده ايد، و يا در خاک مدفون ساخته ايد. برخي افراد با انجام اين کار، خواب آرامي را تجربه مي کنند.

   

  • روش ديگري نيز وجود دارد: تمامي افکار مزاحم خود را در يک جعبه قرار دهيد، سپس اين جعبه را از پنجره به بيرون پرتاب کنيد؛ اگر برخي از اين افکار باز به ذهن شما باز گشتند، فقط جعبه را به ياد آوريد.

   

  هشدارها

   

  • بي خوابي مي تواند مشکلي جدي به شمار آيد، و اگر بر اين باوريد که عدم توانايي در خوابيدن، تاثيري منفي بر سلامتي شما خواهد داشت، حتماً به پزشک مراجعه نماييد.

   

  • اگر با مشکلات خواب به طور مداوم سر و کار داريد و از آن رنج مي بريد، بايد با پزشک خود مشورت نماييد، زيرا ممکن است بيماري جدّي داشته باشيد.

   

  • به ذهن خود اجازه ي سرگرداني ندهيد. نکته ي اصلي در تلاش براي خوابيدن با داشتن تصوري عجيب و غريب اين مي باشد: بر يک موضوع خاص تمرکز کنيد. اگر به ذهن خود اجازه سرگرداني دهيد، ممکن است در پايان متوجه شويد در حال فکر کردن به موضوعي هستيد که از آن فرار مي کرديد.

   

  • درد مزمن مي تواند چرخه ي خواب را بر هم زده و شما را دچار بي خوابي نمايد. اگر از دردي مزمن رنج مي بريد، فراموش نکنيد که قبل از خواب داروي خود را مصرف نماييد. اگر نيمه شب بايد داروي خود را مصرف کنيد، بدون آنکه از جاي خود بلند شويد يا بخواهيد لامپي را روشن کنيد، دارو را بخوريد. چيزهايي که به آنها نياز داريد.

   

  • يک رختخواب راحت

   

  • يک نوشيدني آرامش بخش (به عنوان مثال، يک ليوان شير)

   

  • يک بالش با اندازه ي مناسب

  شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی با دو شعبه در شیراز - ارائه کلیه خدمات نظافتی و هم چنین پرستاری و مراقبت از کودک و سالمند در تمامی مناطق شهر شیراز

  شماره ی ثبت 19349 / با مجوز رسمی و تحت پوشش اتحادیه

  با قریب از ۱۵سال سابقه کاری با کادری مجرب

  شرکت خدماتی نظافتی شکوفایی شیراز با خدماتی نظیر

  کلیه خدمات نظافتی منزل - نظافت آپارتمان ها - نظافت مجتمع های مسکونی - نظافت راه پله ها - خانه تکانی و ...نظافت شرکت ها - ادارات - فروشگاه ها و ...نگهداری و مراقبت از کودک به صورت نیمه وقت و شبانه روزیپرستاری و مراقبت از سالمند به صورت نیمه وقت و شبانه روزیتمامی امور منزلاعزام مراقب به بیمارستانکف شویی منزل و محل کار با دستگاه

  کلیه ی نیروهای اعزامی این شرکت تحت پوشش بیمه حوادث می باشند

  شعبه 1 : شیراز ، شهرک گلستان ، فلکه ی دوم ، جنب بانک صادرات ، ورودی آپادانا

  تلفن : 07136204302 - 07136222100

  همراه : 09170227071 - 09300027071

  شعبه 2 : شیراز ، ملاصدرا ، نبش کوچه ۴ ، طبقه ی چهارم مجتمع پزشکی ملاصدرا

  تلفن : 07136472790 - 07132332544 - 07132356569

  همراه : 09304995570 – 09039407071

  شماره ارسال پیام کوتاه به صورت شبانه روزی : 30003405000051

  پشتیبانی از طریق واتس اپ و تلگرام : 09303008829

   آدرس سایت شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی شیراز : www.shekufaee.com

   

  نوشته شده در سه شنبه 27 آذر 1397 ساعت 21:22 توسط : شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی | دسته : | 29 بازدید
 • []

 •  

  موضوع: بی اشتهایی کودک 


  راهکارهای رفع بی اشتهایی در کودکان عبارتند از:
  شادابی و نشاط موقع صرف غذا
  عدم تنبیه و تهدید و حتی تشویق کودکان مثلا اگر غذا بخوری تو را به پارک میبرم و یا برایت بستنی میخرم و اگر غذا نخوری دیگر تورا دوست ندارم .
  عدم التماس مادران، پرت کردن حواس کودک، رشوه دادن، اعمال زور و استفاده از داروهای تقویت کننده، گروهی از مادران ملتمسانه به کودک میگویند که این لقمه را به خاطر من یا پدر بخور و یا با تماشای کارتون حواس کودک را پرت میکنند.
  فراهم کردن شرایطی که کودک هنگامی که گرسنه میشود خودش به طرف غذا بیاید.
  رنگ مواد غذایی میتواند در اشتهای کودک و علاقه او به غذا تاثیر بگذارد.
  رعایت نظم در غذا دادن به کودک،عدم اضطراب والدین و پُرنکردن بیش از حد ظرف غذای کودک
  رعایت تنوع در مواد غذایی، عدم مصرف بیش از حد مایعات
  دخالت دادن کودک در تهیه غذا برای کم کردن حساسیت کودک
  عدم صحبت در رابطه با غذا خوردن کودک با دیگران در حضور او
  موقع صرف غذا تلویزیون را خاموش کرده و وسایل بازی او را جمع کرده و برای طول مدت غذاخوردن کودک حدومرزی تعیین کنید.موقع غذاخوردن کودک به او ابراز محبت کنید و او را با هم سن و سالهای خودش مقایسه نکنید
  اجازه دهید کودک از هر راهی که مایل است غذا بخورد و در کنار او نشسته و در مورد غذا با او صحبت کرده و برای ناهار یا شام روز بعد از او نظر بخواهید.والدین توجه داشته باشند که هرگز جلوی کودک خود به دیگران نگویند که او غذایی را دوست ندارد. این گفتار موجب میشود که کودک این رفتار خود را به عنوان رفتار تثبیت شده خود بپذیرد و از آن به عنوان وسیله ای برای جلب توجه دیگران استفاده نماید.

                                                        پرستار کودک در منزل

  علل بی اشتهایی کودکان

  برای حل هر مشکلی نیاز است که ابتدا علت آن را متوجه شویم . مادری که کودکش به اندازه کافی غذا نمی خورد و از دست ناز کردن های او به تنگ آمده ، و ازرشد نرمال کودکش نگران است ، به پزشک یا متخصص تغذیه مراجعه می کند که در این صورت پزشک درمورد عادات کودک از او چنین سئوالاتی خواهد کرد :ساعات غذا خوردن کودک چگونه است ؟ مقدار غذایی که درهر وعده می خورد به چه میزان است ؟ در بین وعده های غذایی چه چیزهایی مصرف می کند؟ میزان فعالیت شدید کودک چند ساعت در روز است ؟ شما نیز باید ، حتما در ابتدا پاسخ این سؤالات را آماده کنید.

  علل متفاوتی برای بی اشتهایی کودکان به غذا ، وجود دارد.

  علت اول- وجود نوعی بیماری در کودک. هر نوع بیماری یا داروی مصرفی ای که موجب زخمهای دهان ، تغییرحس چشایی کودک ، کاهش اشتها ، تهوع و استفراغ شود والبته وجود تب خفیف نیز موجب کاهش اشتهای کودک می شود . در طول دوران مریضی یا نقاهت ، به دلیل کمتر شدن فعالیت کودک ، وی اشتهای کمتری نسبت به غذا خوردن پیدا می کند . ولی نگران نباشید بازسازی بدن کودکان بسیار سریع است. پس از مریضی ، با مراقبت بیشتر، کودک شما به راحتی به وضعیت اولیه باز می گردد. فقط باید مراقب باشید ، کمبود غذایی او به سوء تغذیه نیانجامد که اثرات مخرب آن به سختی جبران پذیر است.

  شما با مشورت کردن (هر2 تا 3 ماه یک بار) ، نبودن این علائم و اطمینان از عدم وجود انگل در روده های کودکتان، می توانید مطمئن شوید که دلیل بی اشتهایی او مریضی نیست.

  علت دوم- وجود سوء جذب یا حساسیت های غذایی در کودک . ممکن است روده های کودک، به یک نوع ماده غذایی مثل پروتئین موجود در گندم (گلوتن) حساسیت داشته باشد. از این رو مواد غذایی به راحتی جذب دیواره روده نمی شود. و یا در اثر مصرف یک ماده غذایی خاص ، در بدنش عوارض خاصی به وجود آید که موجب ترس کودک از غذا و غذا خوردن شود.

  برای اطمینان از عدم وجود چنین حالتی ، برنامه غذایی و میزان مصرف ازهرغذا را درطول مدت 3 هفته یادداشت کنید ، به این ترتیب متوجه خواهید شد چه غذاهایی را دوست ندارد. چه غذاهایی ، با چه فرم و چه حرارتی (با کدام مواد اولیه) را بهتر می خورد. به این ترتیب برنامه غذایی که برای کودک تعیین خواهید کرد ، بر اساس علایق او وبه روش جانشینی خواهد بود که بعداً در مورد آن توضیح خواهیم داد.

  علت سوم- در دسترس نبودن غذاهای کافی وسالم برای کودک . گاهی غذای کافی و مقوی در اختیار کودک نیست و گاهی والدین ، موادغذایی سالم ، نظیرسبزیجات شسته و پوست کنده ، میوه های شسته و آماده خوردن ، دانه ها و مغزهای مقوی مثل آجیل، لبنیات تازه و … را در اختیار کودک قرار نمی دهند و در عوض به عنوان میان وعده ، به او شیرینی و شکلات و یا تنقلاتی می دهند که کالری زیاد دارد و محتوی ” نوترینتی ” کمی است

  علت چهارم- وجود فشارهای روانی بر کودک . یک مشاجره خانوادگی ، یا وجود مشکلی در بین اعضاء دیگر خانواده ، برغذا خوردن کودکان ، خصوصاً کودکان باهوش تأثیر بسزایی دارد. اجبار کودک به خوردن ، و ترساندن او از پدرش یا هر قدرت دیگری و تهدید کودک برای غذا ندادن به خاطر عمل زشتی که انجام داده است همه از این مقوله اند.

  شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی با دو شعبه در شیراز -  ارائه کلیه خدمات نظافتی و هم چنین پرستاری و مراقبت از کودک و سالمند در تمامی مناطق شهر شیراز

  شماره ی ثبت 19349 / با مجوز رسمی و تحت پوشش اتحادیه

  با قریب از ۱۵سال سابقه کاری با کادری مجرب

  شرکت خدماتی نظافتی شکوفایی شیراز با خدماتی نظیر

  کلیه خدمات نظافتی منزل - نظافت آپارتمان ها - نظافت مجتمع های مسکونی - نظافت راه پله ها - خانه تکانی و ...نظافت شرکت ها - ادارات - فروشگاه ها و ...نگهداری و مراقبت از کودک به صورت نیمه وقت و شبانه روزیپرستاری و مراقبت از سالمند به صورت نیمه وقت و شبانه روزیتمامی امور منزلاعزام مراقب به بیمارستانکف شویی منزل و محل کار با دستگاه

  کلیه ی نیروهای اعزامی این شرکت تحت پوشش بیمه حوادث می باشند

  شعبه 1 : شیراز ، شهرک گلستان ، فلکه ی دوم ، جنب بانک صادرات ، ورودی آپادانا

  تلفن : 07136204302 - 07136222100

  همراه : 09170227071 - 09300027071

  شعبه 2 : شیراز ، ملاصدرا ، نبش کوچه ۴ ، طبقه ی چهارم مجتمع پزشکی ملاصدرا

  تلفن : 07136472790 - 07132332544 - 07132356569

  همراه : 09304995570 – 09039407071

  شماره ارسال پیام کوتاه به صورت شبانه روزی : 30003405000051

  پشتیبانی از طریق واتس اپ و تلگرام : 09303008829

    آدرس سایت شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی شیراز : www.shekufaee.com

   

  نوشته شده در يکشنبه 25 آذر 1397 ساعت 22:44 توسط : شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی | دسته : | 29 بازدید
 • []

  1. مشاوره رایگان بایک تماس بامشاوران مادرارتباط باشید
   

  نکات مهم در رابطه با مراقبت از نوزاد تازه متولد شده

   مهم ترین امر پس از به دنیا آمدن نوزاد ، مراقبت از اوست. مراقبت کردن از کودک تازه متولد شده روش های خاصی دارد که باید حتما رعایت شود. در این مطلب برای شما نکاتی در مورد مسائل نگهداری از کودک جمع آوری کرده ایم. نکاتی در مورد شستشو و بهداشت کودک همچنین مراقبت از نوزاد در برابر بیماری های عفونی و … . با ما همراه باشید.

  پوسته ریزی پوست سر اگر چه منظره زیبایی ندارد اختلالی شایع و بی خطر است. ممكن است كودك شما مختصری پوسته خشك شبیه شوره سر داشته باشد و یا ممكن است در مواردی این پوسته ریزی شدید بوده و پوسته ها كاملا ضخیم، چرب و زرد رنگ باشند و یا حالت كبره داشته باشند.

  این اختلال ممكن است بین دو هفتگی تا سه ماهگی دیده شود و معمولا بعد از چندین ماه خود بخود بر طرف می گردد و به نظر می رسد كه بعداز ۶ تا ۷ ماهگی دیده نمی شود. علت ایجاد این پوسته ها آنست كه غدد سباسه موجود در پوست سر بیش از حد چربی ترشح می كنند و این چربی ها تبدیل به پوسته هایی خشك می شوند و می ریزند.

  بسیاری از كارشناسان معتقدند كه ترشح بیش از حد هورمون ها در مادر و رسیدن آن به جنین هنگام تولد موجب فعال شدن بیش از حد غدد سباسه می شود. وقتی پس از چند ماه سطح هورمون ها در بدن كودك پایین می آید، این اختلال نیز از بین می رود.

  برای برداشتن پوسته ها بهترین راه آنست كه دوبار در هفته روغن های مخصوص كودك یا روغن های گیاهی مانند روغن زیتون را روی سر كودك بمالید و ۱۵ دقیقه صبر كنید سپس موهای او را شانه كنید تا پوسته ها بریزند. سپس سر او را با یك شامپو ملایم مخصوص بچه بشویید.

  بعضی از پزشكان توصیه می كنند كه شامپو را به مدت ۲۰ دقیقه روی سر كودك نگهدارید (و یا تا وقتی كه بچه می تواند تحمل كند) و سپس سر او را با یك پارچه یا حوله نرم ماساژ دهید.

  این اختلال رفته رفته بطور خودبخود از بین می رود ولی اگر این حالت تا چندین ماه ادامه یافت و یا شدت پیدا كرد و به سایر قسمت های بدن انتشار یافت، با یك متخصص اطفال مشورت كنید. ممكن است پزشك یك شامپوی دارویی تجویز كند.

  كوتاه كردن ناخن ها

  ناخن های كودك نرم تر و تا شونده تر از ناخن های شماست ولی اشتباه نكنید؛ كودكان ناخن های تیزی دارند. اگر ناخن های كودك را به موقع نگیرید ممكن است هنگام دست و پا زدن صورت شما یا خودش را زخمی كند. شاید لازم باشد این كار را در اولین روزهای بازگشت به خانه انجام دهید.

  ناخن های دست نوزاد خیلی بسرعت رشد می كنند و ممكن است لازم باشد چند بار در هفته ناخن های او را كوتاه كنید. سرعت رشد ناخن های پا از ناخن های دست كمتر است.

  آسان ترین راه كوتاه كردن ناخن های دست كودك با استفاده از قیچی مخصوص كودكان است. نوك این قیچی های ناخنگیر گرد است و تیز نبودن آن كمك می كند تا در صورت تكان خوردن به كودك آسیب نرسد.

  می توانید از ناخن گیر مخصوص كودك نیز استفاده كنید، در اینصورت باید خیلی دقت كنید كه پوست یا حتی گوشت نوك انگشت كودك بطور اتفاقی در آن گیر نكند. بهتر است همراه یك نفر دیگر نسبت به انجام این كار اقدام كنید.

  یكی از شما دو نفر كودك را نگه می دارد و یا مانع حركت زیاد او می شود و نفر دیگر ناخن ها را كوتاه می كند. یك روش دیگر این است كه هنگام شیر خوردن و یا موقعی كه كودك در خواب است نسبت به چیدن ناخن هایش اقدام كنید زیرا آرامتر است. هنگام چیدن ناخن، نوك انگشت كودك را از لبه ناخن دور كنید تا در ناخن گیر یا قیچی گیر نكند و در عین حال دست او را محكم نگه دارید.

  مراقبت از محل قطع شدن بند نافبند ناف نوزاد بعد از تولد از نزدیكی بدن بسته شده و بطور بدون دردی بریده می شود. محل بریدگی باید تا آنجا كه ممكن است تمیز و خشك نگه داشته شود. معمولا مدت یك هفته تا ۱۰ روز طول می كشد تا بند ناف خشك شود و بیفتد. ترمیم محل افتادن بند ناف ممكن است چند روز بطول انجامد. موقع افتادن بند ناف ممكن است پوشك كمی خونی شود، این امر طبیعی است.

  پوشك را زیر بند ناف ببندید تا جریان هوا برای خشك كردن آن كافی باشد و ادرار با آن تماس نداشته باشد. مادام كه بند ناف نیفتاده است از حمام وان استفاده نكنید.

  درهوای گرم بهتر آنست كه تنها یك پوشك و یك تی شرت آزاد به نوزاد بپوشانید تا هوا جریان كافی داشته باشد و خشك شدن بند ناف تسریع شود. تا وقتیكه بند ناف نیفتاده است از پوشاندن زیر پوشهای سرهمی بپرهیزید.

  برای مراقبت درمنزل دست اندركاران امور بهداشتی همواره توصیه می كنند كه قاعده بند ناف را با یك سواب پنبه ای (مانند گوش پاك كن) یا یك تكه گاز آغشته به الكل روزی یك یا دو بار تمیز كنید. بسیاری از پزشكان به این روش عقیده دارند ولی بعضی نیز امروزه معتقدند كه بهتر است بدون هیچ اقدامی صبر كنیم تا بند ناف بخودی خود خشك شود.

  اگر شما نمی دانید كه چه كنید بهتر است با پزشك كودك خود صحبت كنید. (این سوال خوبی است كه می توانید آن را در ویزیت اول بپرسید).

  علائم عفونت اگر چه نادرند عبارتند از:

  تورم یا قرمزی، جمع شدن چرك در قاعده بند ناف و تب. بنابراین اگر ناف كودك قرمز و ملتهب شد یا شروع به آب دادن كرد با پزشك وی تماس بگیرید.

  شستشوی ناحیه تناسلی دخترانناحیه تناسلی دختران را می توان تنها با یك دستمال مرطوب در هنگام تعویض پوشك و یا استحمام تمیز كرد و در این حال باید مراقب بود كه دستمال از جلو به عقب كشیده شود نه از عقب به جلو تا میكروب های ناحیه مقعد وارد واژن نشوند.

  ممكن است ناحیه تناسلی قرمز و متورم شود و یا ترشحات بیرنگ، سفید و یا كمی خونی دیده شود كه تمام این حالات در هفته های اول طبیعی است و در نتیجه هورمون های مادر هنگام بارداری بوجود می آید. اگر این علائم بعداز شش هفته اول پس از تولد از بین نرود باید با پزشك متخصص اطفال مشورت كنید.

  شستشوی ناحیه تناسلی پسران ختنه شدهتنها كاری كه باید در مورد موضعی كه به تازگی ختنه شده است انجام دهید آنست كه پوست ناحیه را با آب و صابون بشوئید درست مانند سایر قسمت های پوست بدن.

  بهتر است از سائیدن و ایجاد كف در ناحیه آلت تناسلی پسران خواه ختنه شده و خواه بدون ختنه بپرهیزید زیرا پوست این ناحیه را خشك می كند و باعث تحریك آن می شود.

  در چند روز اول پس از عمل ختنه، آلت تناسلی ممكن است كاملا قرمز باشد و ترشحی زرد رنگ داشته باشد.

  این در واقع علامت خوبی است و نشان می دهد كه سیر بهبود طبیعی است. علیرغم آنكه محل ختنه كمتر احتمال دارد كه عفونت كند علائم عفونت عبارتند از قرمزی پایدار، تورم سر آلت و زخم هایی كه با ترشحات زرد رنگ و خشك بسته شده است. در صورت مشاهده هر یك از این علائم فورا به پزشك اطلاع دهید.

  شستشوی ناحیه تناسلی پسران ختنه نشده

  هنگام تمیز كردن یا شستن آلت تناسلی كه ختنه نشده باشد سعی كنید پره پوس یا پوست حشفه را نكشید.

  چندین ماه یا حتی سال طول می كشد تا پره پوس از آلت تناسلی جدا شود. پس از جدا شدن پره پوس و هنگامیكه كاملا بتوان آن را كشید (اگر نخواهید كودك را ختنه كنید بهتر است زمان آنرا از پزشك كودكتان بپرسید) باید گاهی آن را بكشید و انتهای آلت را كه زیر آن قرارگرفته است به آرامی ولی با سرعت از ماده مومی شكل سفید رنگی كه بطور طبیعی در این محل تشكیل می شود تمیز كنید.

  تکامل سیستم بینایی کودک:

  سیستم بینایی در بدو تولد یك سیستم تكامل نیافته است و تكامل آن در طول سال اول زندگی رخ می دهد. از این رو، توجه والدین و پزشكان به مشكلات احتمالی در طول سال اول نقشی بسیار تعیین كننده در تكامل بینایی كودك و جلوگیری از مشكلات ناشی از اختلال در بینایی نظیر مشكلات یادگیری خواهد داشت.

  سه ماه اول

  نوزادان معمولا قبل از هر چیز “حركت” را می بینند. نوزادانی كه به موقع بدنیا آمده باشند (هفته ۳۸ تا ۴۲ حاملگی) باید بتوانند تغییرات صورت مادر نظیر خنده، اخم، … را در هفته اول بعد از تولد ببینند. در این زمان درك رنگ هنوز كاملا تكامل نیافته و درك عمق نیز در طول سال اول به موازات هماهنگ شدن حركت چشم ها ایجاد می شود.

  هماهنگی عضلات چشم در نوزادان تازه متولد شده و شیرخواران بسیار ناقص است. چشم نوزادان اغلب به بیرون یا داخل منحرف شده و حركت چشم ها با هم هماهنگ نیست. این وضعیت استرابیسم یا انحراف چشم خوانده می شود. اگر استرابیسم تا ۳ یا ۴ ماهگی خودبخود بر طرف نشود بهتر است نوزاد توسط یك چشم پزشك معاینه شود.

  اولین علائم مشكلات چشم و بیناییدر بعضی موارد لازم است نوزاد قبل از ۳-۴ ماهگی مورد معاینه قرار گیرد. این موارد عبارتند از: انحراف شدید چشم ها، عدم حركت چشم قبل از ۳ ماهگی، انحراف هر دو چشم به داخل، ثابت ماندن یك چشم در زمان حركت چشم دیگر و یا تفاوت فاحش بین حركات دو چشم.

  تشخیص زودرس استرابیسم بسیار مهم است زیرا تنبلی چشم یا آمبلیوپی حاصل استرابیسم درمان نشده است. اگر یك چشم كودك نتواند بر اثر استرابیسم خوب ببیند هماهنگی چشم ها بر هم می خورد. همچنین اگر مغز تصویری از یكی از چشم ها دریافت نكند در طول زمان علائم ارسالی از چشم مبتلا را نادیده می گیرد و نهایتاً فرد دچار تنبلی چشم و متعاقب آن كاهش شدید دید می شود.

  مشكلات بینایی در نوزادان نارستكامل بینایی در نوزادان نارس كمی بیشتر از نوزادانی كه به موقع بدنیا آمده باشند طول می كشد. احتمال ایجاد استرابیسم و آمبلیوپی در نوزادانی كه قبل از هفته ۳۵ حاملگی بدنیا آمده باشند ۳۰% بیشتر است. هر چه نوزاد زودتر از زمان طبیعی بدنیا بیاید این احتمال افزایش می یابد.

  نوزاد باید كاملا به نور روشن (مثلا لامپ) و یا آویز هایی كه معمولا بالای سر نوزادان آویزان می كنند توجه كند. اگر در ۳ ماهگی جسم را جلو چشم نوزاد بگیرید و آن را از یك سمت آهسته به سمت دیگر ببرید و نوزاد قادر به دنبال كردن آن با چشم نباشد بهتر است مورد معاینه قرار گیرد. البته در بعضی موارد تكامل بینایی دیرتر رخ می دهد كه به آن تأخیر در تكامل بینایی می گویند.

  حركات نامنظم چشماختلالی بنام نیستاگموس ممكن است در نوزادی رخ دهد. در این اختلال چشم ها حركاتی به چپ و راست، حركات دورانی و یا حركات نامنظمی دارند. علت این اختلال ممكن است ضعف بینایی، وجود نقص در مسیر عصبی از چشم به مغز و یا آلبینیسم (كمبود رنگدانه ها) باشد. نیستاگموس ممكن است ارثی هم باشد. نوزادانی كه نیستاگموس دارند ممكن است دید طبیعی و یا ضعیف داشته باشند. اگر نیستاگموس تا بعد از ۳ ماهگی باقی بماند نوزاد باید مورد معاینه قرار گیرد.

  در مجموع باید گفت كه ۳ تا ۴ ماه اول زندگی زمان بسیار مهمی از نظر تكامل بینایی است و توجه والدین و مراجعه به موقع به چشم پزشك نقش تعیین كننده ای در بینایی كودك خواهد داشت.

  ۴ تا ۶ ماهگیدر این سن نوزاد باید دستش را به طرف اسباب بازی كه جلوی او می گیرید دراز كند و یا دستش را به آن بزند. در ابتدا ممكن است دست نوزاد بطور اتفاقی به جسمی كه جلویش گرفته اید بخورد ولی در طول زمان با رشد بینایی، درك عمق و درك بیشتر نوزاد این كار ارادی تر می شود.

  از ۶ تا ۸ ماهگی نوزاد شروع به غلت زدن و احتمالا چهار دست و پا راه رفتن می كند. در این مرحله می توانید یك اسباب بازی را طوری جلو كودك قرار دهید كه مجبور باشد برای رسیدن به آن غلت بزند و یا كمی از جای خود جلوتر بیاید. این كار به تقویت بینایی نوزاد كمك می كند.

  بین ۸ تا ۱۲ ماهگی نوزاد شما ممكن است چهار دست و پا حركت كند و یا راه برود. سعی كنید به جای راه افتادن زودتر، كودك خود را به حركت چهار دست و پا تشویق كنید زیرا باعث ایجاد هماهنگی میان حركات دست و چشم می شود. در این سنین بویژه وقتی كودك روی مبل یا تخت و یا نزدیك پله است باید بسیار مواظب وی بود زیرا دید كودك در این مرحله هنوز فاقد درك عمق كافی است و در نتیجه پستی و بلندی ها را بخوبی درك نمی كند. به عبارت دیگر كودك در این سن متوجه نیست كه لبه تخت در جایی تمام می شود و زمین پایین تر از آن قرار گرفته است بنابراین احتمال سقوط كودك از تخت و پله وجود دارد

   مشاوره رایگان بایک تماس بامشاوران مادرارتباط باشید

  شعبه 1 : شیراز ، شهرک گلستان ، فلکه ی دوم ، جنب بانک صادرات ، ورودی آپادانا

  تلفن : 07136204302 - 07136222100

  همراه : 09170227071 - 09300027071

  شعبه2:شیراز ملاصدرا نبش کوچه4 مجتمع پزشکی ملاصدرا طبقه 4

  تلفن : 07136472790 - 07132332544 - 07132356569

  همراه : 09304995570 - 09039407071

   

  ضمناً با کلیه ی شماره های همکاران در دو شعبه ، می توانید از طریق واتس اپ در تماس باشید .

   

  شمارپشتیبانی از طریق واتس اپ و تلگرام : 09303008829

      آدرس سایت شرکت خدماتی شکوفایی شیراز : www.shekufaee.com

  راههای برقراری ارتباط باما اینستا*تلگرام*لینکدین

  امور مشتریان09020027071

  نوشته شده در جمعه 23 آذر 1397 ساعت 12:07 توسط : شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی | دسته : | 33 بازدید
 • []

 •  

  فرمول جادویی برای لکه‌ها

  دوسوم فنجان پودر یا مایع لباسشویی را با دوسوم فنجان آمونیاک و 3 قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین مخلوط کنید و به این مخلوط 2 لیوان آب اضافه کنید و آن را به خوبی هم بزنید و درون بطری افشانه‌دار بریزید.پس از تکان دادن ظرف از معجونی که خود تهیه کرده‌اید روی لکه مورد نظر اسپری کنید و اجازه دهید برای چند دقیقه در این حالت باقی بماند. بعد از چند دقیقه محل لک را یک بار با آب و بار دیگر با کمک مواد شوینده بشویید تا ببینید چقدر آسان لکه‌ها  از روی لباستان از بین می‌روند.

  نسخه‌جرم‌گيري ظروف چيني 

  اگر مدت زيادي است از ظروف چيني، بشقاب‌ها و فنجان‌هاي چيني استفاده مي‌کنيد حتما شاهد جرم‌هاي زردرنگي که در سطح آنها جمع مي‌شود، هستيد؛ جرم‌هايي که با شست‌وشوي عادي ظروف از بين نمي‌روند و نياز به شويندهاي قوي‌تر و  موثرتر دارند. برخي خانم‌هاي خانه‌‌دار براي از بين بردن اين جرم‌ها چيني‌هايشان را در وايتکس خيس مي‌کنند. اما ما پيشنهاد بهتري براي آنها داريم. به جای خیس کردن ظرف‌های چینی  درون وایتکس برای جرم‌گیری آنها را درون مخلوطی از آب و سرکه سیب قرار دهید. کافی است برای هر لیتر آب يك لیوان سرکه در نظر بگیرید.

   

  بور شدن لباس‌ها رافراموش کنيد

  مادربزرگ‌ها براي پيشگيري از بور شدن و بي‌رنگ و رو شدن لباس‌هاي تيره‌رنگ و مشکي روش منحصربه‌فردي داشتند که در بيشتر مواقع موثر بود. 
  برای پیشگیری از بور شدن پارچه‌های نخی مشکی بهترین روش آن است که یک فنجان سرکه سفید را با ماده شوینده و آب ترکیب مي‌كنيد و لباس را به مدت 10  دقيقه درون اين محلول بگذاريد و بعد آن را با آب سرد آبکشي کنيد.اين کار مانع از بور‌شدن لباس‌هايتان مي‌شود.

  با سرکه لکه‌هاي قهوه را پاک کنيد

  از بين بردن لکه‌هاي شيرين و شکلاتي از جمله سخت‌ترين کارهايي است که خانم‌هاي خانه‌دار با آن سروکار داشته و کار دشواري پيش رو دارند. يکي از شيوه‌ها براي پاک کردن لکه‌ها به جاي مانده از شربت‌هاي شيرين مثل شربت سکنجبين آن است که لباس را به مدت 4 تا 5 دقيقه در مسير جريان آب سرد قرار دهيد تا شيريني‌ها و محتويات شربت از روي بافت پارچه پاک شود. در عين حال براي از بين بردن لک شکلات يا قهوه روي لباس نيز مي‌توانيد از محلول سرکه و الکل استفاده کرده و به مدت 3 تا 4 دقيقه محل آغشته به شکلات يا قهوه را درون اين محلول خيس کنيد

   

  نسخه‌ای برای لکه‌های زیربغل لباس 

  اگر لباسی دارید که زیربغل‌ آن به دلیل تعرق دچار لکه‌ شده، نگران نباشید، به راحتی می‌توانید این لکه را با شست‌وشویی ساده و استفاده از یک نسخه کاربردی از بین ببرید. تنها کافی است لباس مورد نظر را در ترکیبی از نصف فنجان پودر یا مایع لباسشویی و یک فنجان پراکسیدهیدروژن و آب به مدت يك ساعت خیس کنید و پس از این مرحله به مخلوط ذکر شده 3 تا 4 قاشق جوش شیرین اضافه کرده و اجازه دهید لباس‌تان به مدت چند دقیقه درون این مخلوط بماند و بعد آن را آبکشی کنید.

  شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی با دو شعبه در شیراز -  ارائه کلیه خدمات نظافتی و هم چنین پرستاری و مراقبت از کودک و سالمند در تمامی مناطق شهر شیراز

  شماره ی ثبت 19349 / با مجوز رسمی و تحت پوشش اتحادیه

  با قریب از ۱۵سال سابقه کاری با کادری مجرب

  شرکت خدماتی نظافتی شکوفایی شیراز با خدماتی نظیر:

  کلیه خدمات نظافتی منزل - نظافت آپارتمان ها - نظافت مجتمع های مسکونی - نظافت راه پله ها - خانه تکانی و ...نظافت شرکت ها - ادارات - فروشگاه ها و ...نگهداری و مراقبت از کودک به صورت نیمه وقت و شبانه روزیپرستاری و مراقبت از سالمند به صورت نیمه وقت و شبانه روزیتمامی امور منزلاعزام مراقب به بیمارستانکف شویی منزل و محل کار با دستگاه

  کلیه ی نیروهای اعزامی این شرکت تحت پوشش بیمه حوادث می باشند

  شعبه 1 : شیراز ، شهرک گلستان ، فلکه ی دوم ، جنب بانک صادرات ، ورودی آپادانا

  تلفن : 07136204302 - 07136222100

  همراه : 09170227071 - 09300027071

  شعبه 2 : شیراز ، ملاصدرا ، نبش کوچه ۴ ، طبقه ی چهارم مجتمع پزشکی ملاصدرا

  تلفن : 07136472790 - 07132332544 - 07132356569

  همراه : 09304995570 – 09039407071

  شماره ارسال پیام کوتاه به صورت شبانه روزی : 30003405000051

  پشتیبانی از طریق واتس اپ و تلگرام : 09303008829

    آدرس سایت شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی شیراز : www.shekufaee.com

  نوشته شده در چهارشنبه 21 آذر 1397 ساعت 23:14 توسط : شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی | دسته : | 27 بازدید
 • []

 • دلایل پیری زودرس 

  افکار سالمند با وجود افزایش سطح تحصیلات و آگاهی ایرانیان، هنوز افراد متعددی هستند که سالمندی را دوران بیماری و از کارافتادگی می‌دانند. به همین دلیل هیچ برنامه‌ای برای این دوران ندارند. دکتر احمد دلبری، عضو هیات علمی دانشگاه و رئیس انجمن علمی سالمند‌شناسی و طب سالمندان ایران درباره این نگرش اشتباه می‌گوید: محاسبه سن براساس تاریخ تولد را از دو زاویه می‌توان مورد توجه قرار داد. یکی از زاویه گذر زمان و عددی که گویای آن است و دیگری عملکرد جسمی و روانی ما در طول دوره زندگی. هر فرد سالم می‌تواند در صورت داشتن زندگی باکیفیت و برخوردار 120 سال عمر کند. رئیس انجمن علمی سالمندشناسی و طب سالمندان ایران خاطرنشان می‌کند: هر چه فرد بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‎های مزمن، غیرواگیر و پیش رونده باشد، به همان میزان این عوامل بر عمر و کیفیت فرد مبتلا تاثیر می‌گذارد و فرد با افت عملکرد، درد و ناراحتی به اشکال مختلف همچون ناتوانی، وابستگی، فقر، انزوای فردی، ریسک آسیب‌های جسمی، روانی و اجتماعی مواجه می‌شود و در نتیجه فرد پیش از موعد حتی قبل از 64 ـ 60 سالگی و آغاز سن سالمندی، به سالمند تبدیل می‌شود. وی تأکید می‌کند: وقتی فردی دچار پیری زودرس می‌شود، موجب رنج و ناراحتی هم برای خود و هم برای خانواده، مراقبان، سیستم بهداشتی درمانی، توانبخشی و اجتماعی‌ ـ اقتصادی جامعه می‌شود. اگر روند پیری زودرس متوقف و عملکرد فرد به یک فرآیند طبیعی بازگردانده شود، افراد نه تنها عمر طولانی‎تر بلکه عمر با کیفیت و همراه با سلامت خواهند داشت. دلایل پیری زودرس پیری زودرس در سیستم عصبی ـ مرکزی، قلب و عروق، مفاصل، پوست، سیستم گوارش و ایمنی افراد در هر سنی از زندگی می‌تواند خودنمایی کند. مهم‌ترین عوامل ایجاد خطر پیری زودرس، تغذیه نامناسب، کم‌تحرکی، سیگار، چاقی، فشار خون بالا، دیابت و اختلالات چربی خون است. دکتر دلبری در ادامه اظهارات خود می‌گوید: همه خوب می‌دانیم که ریشه همه این مشکلات در سبک زندگی هر کدام از ماست. مشکلی که اغلب ما گرفتار آن هستیم و می‌توانیم با اصلاح شیوه‌ زندگی و تغییر رفتارهای پرخطر از ابتلا به پیری زودرس تا 80 درصد پیشگیری کنیم.

  انجام آزمایش‌های دوره‌ای نقش بسیار زیادی در شناسایی زودهنگام پیری زودرس و جلوگیری از بروز عوارض وخیم بیماری‌ها دارد. توجه به این موضوع گویای آن است که همواره و در هر شرایطی، پیشگیری مهم‌تر از درمان است. دکتر دلبری می‌گوید: بررسی دوره‌ای سلامت جسمی، روانی و اجتماعی فرد می‌تواند تعیین کند که فرد تا چه اندازه در خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن غیرواگیر، اختلالات روان‌شناختی و مشکلات اجتماعی قرار دارد و براساس آن تیم درمان می‌تواند وارد عمل شود. وی تأکید می‌کند: اصلاح شیوه نگرش نسبت به زندگی سالم و به تبع آن سالمندی سالم گام اول خودمراقبتی در آموزش‌های قبل از ابتلای فرد به پیری است. رعایت سبک زندگی صحیح در طول عمر نظیر دوری از دخانیات، رژیم غذایی مناسب، گیاهی و آنتی‎اکسیدان‌ها، کنترل و مدیریت استرس، انجام فعالیت ورزشی منظم، افزایش مصرف میوه و سبزیجات تازه، پایش و چک‎آپ آزمایشگاهی منظم، رعایت عوامل اجتماعی موثر بر سلامت نظیر حضور و تعامل در اجتماع و حمایت اجتماعی، تاهل و اشتغال از عوامل موثر بر سالمندی سالم هستند که از پیری زودرس جلوگیری می‌کنند. علائم و نشانه‎های پیری زودرس ممکن است سن شناسنامه‌ای شما گویای جوان بودن شما باشد، اما عملکرد فیزیکی و روانی شما آن را تأیید نکند. آنچنان که بارها شاهد بوده‌ایم افرادی که با وجود سن کم دچار سکته قلبی، مغزی یا سرطان شده‌اند. رایج‎ترین علامت پیری زودرس شامل درد ناشی از التهاب، ناپایداری مفصلی، کم ‎خونی، کمبود خون‌رسانی به ارگان‎ها، فشار درون ارگانی و فشار بر بافت‎های احاطه‌کننده یک ارگان است. از دست دادن تمایل به شرکت در فعالیت‎های روزمره، اختلال تعادل، آتروفی، تحلیل عضلانی متوسط یا شدید، کاهش قدرت عضلانی، سختی و خشکی مفاصل، کاهش سرعت عکس العمل، تصلب شرایین، کاهش هورمون‌های استروژن و تستوسترون، استئوپروز و پوکی استخوان، علائمی هستند که فرد اگر به اندازه لازم و کافی مراقب سلامت خود نباشد، زودتر از 60 سالگی و در سنین پایین با آنها مواجه می‌شود. دیابت زودتر پیرمان می کند دیابت از جمله بیماری های زمینه ای است که ریسک ابتلا به بیمار ی های قلبی -عروقی و کلیوی را افزایش و ما را سریع‌تر در معرض پیری زودرس قرار می دهد و با توجه به تاثیر چاقی، بی تحرکی،‌ فشار خون بالا و اختلالات چربی خون در بروز دیابت نوع 2 و قابل کنترل بودن این عوامل می توانیم آگاهانه مانع از ورود زودهنگام به فرآیند پیری شویم.

  شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی با دو شعبه در شیراز -  ارائه کلیه خدمات نظافتی و هم چنین پرستاری و مراقبت از کودک و سالمند در تمامی مناطق شهر شیراز

  شماره ی ثبت 19349 / با مجوز رسمی و تحت پوشش اتحادیه

  با قریب از ۱۵سال سابقه کاری با کادری مجرب

  شرکت خدماتی نظافتی شکوفایی شیراز با خدماتی نظیر

  کلیه خدمات نظافتی منزل - نظافت آپارتمان ها - نظافت مجتمع های مسکونی - نظافت راه پله ها - خانه تکانی و ...نظافت شرکت ها - ادارات - فروشگاه ها و ...نگهداری و مراقبت از کودک به صورت نیمه وقت و شبانه روزیپرستاری و مراقبت از سالمند به صورت نیمه وقت و شبانه روزیتمامی امور منزلاعزام مراقب به بیمارستانکف شویی منزل و محل کار با دستگاه

  کلیه ی نیروهای اعزامی این شرکت تحت پوشش بیمه حوادث می باشند

  شعبه 1 : شیراز ، شهرک گلستان ، فلکه ی دوم ، جنب بانک صادرات ، ورودی آپادانا

  تلفن : 07136204302 - 07136222100

  همراه : 09170227071 - 09300027071

  شعبه 2 : شیراز ، ملاصدرا ، نبش کوچه ۴ ، طبقه ی چهارم مجتمع پزشکی ملاصدرا

  تلفن : 07136472790 - 07132332544 - 07132356569

  همراه : 09304995570 – 09039407071

  شماره ارسال پیام کوتاه به صورت شبانه روزی : 30003405000051

  پشتیبانی از طریق واتس اپ و تلگرام : 09303008829

    آدرس سایت شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی شیراز : www.shekufaee.com

   

   

  نوشته شده در سه شنبه 20 آذر 1397 ساعت 21:43 توسط : شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی | دسته : | 25 بازدید
 • []

 •  

  قدم اول نظافت خانه: گردگیری

  همه اتاق ها را گرد گیری کنید. روی مبل ها و لوازم چوبی، رو و زیر قفسه ها، نرده ها، قاب عکس ها، تابلوها، تلویزیون و خلاصه همه خرت و پرت ها. هر جا شد گرد گیری خشک انجام دهید چون راحت تر است و مرطوب کردن یک شیء خاکی تمیز کردنش را سخت می کند. برای پاک شدن لکه های ناشی از جای دست و اثر انگشت، یک دستمال میکرو فایبر را با آب گرم نمدار کنید و روی سطوح لک شده بکشید. بالاترین جای لوازم منزل را فراموش نکنید. آنجا همیشه بیشترین خاک جمع می شود و بعد این گرد و خاک کم کم به پایین می افتد و کارتان را سخت می کند.

  معمولا با شوینده های معمولی تمیز نمی شوند.

   

  قدم دوم نظافت خانه: سطوح پارچه ای

  گشتی در همه جای خانه بزنید، رو.تختی ها و روبالشی ها را عوض کنید، به رومبلی ها رسیدگی کنید و در صورت لزوم روی مبلمان خانه را با سری مخصوص برس دار جارو برقی تمیز کنید.

  قدم سوم نظافت خانه: آینه ها و شیشه ها

  با دوتا دستمال میکروفایبر، یکی مرطوب و یکی خشک همه شیشه ها و آینه ها را مثل آینه! برق بیندازید. اینطوری دیگر هیچ لکه ای نمی ماند.

  قدم چهارم نظافت خانه: پاک کردن سطوح

  همه سطوح منزل و پیشخوان  آشپزخانه را تمیز و در صورت لزوم ضد عفونی کنید. یادتان نرود چیز هایی

  که انگشتان دست با آنها زیاد تماس دارد را هم حتما حسابی تمیز کاری کنید.

  مثلا کنترل تلویزیون، تلفن، دستگیره در، کلید و پریز ها و چیز های اینچنینی که معدن میکروب و جرم هستند.

  قدم پنجم نظافت خانه: آشپزخانه و  حمام 

  اسپری شوینده را روی وان، سینک، توالت بپاشید و بگذارید بماند. بعد برگردید و تمیزشان کنید. بعد نوبت آشپزخانه است که داخل مایکروفر، کابینت و در های لوازم آشپزخانه را تمیز می کنید. قدم ششم جارو زدن زمین و بعد سابیدن کف حمام و دستشویی و همه کفپوش های منزل است.

  قدم ششم نظافت خانه: شستشوی کف

  برای اینکه مطمئن شوید همه کف سرویس بهداشتی را بطور کامل تمیز ضد عفونی کرده اید، می توانید مثل من این کار را بصورتی که روی زانوها و کف دست هایتات قرار گرفته اید انجام دهید تا کاملا روی سطح زمین مسلط باشید.

  قدم هفتم نظافت خانه: جارو برقی

  جارو برقی کشیدن را از اتاق خواب ها شروع کنید و بعد اتاق نشیمن و همینطور ادامه مسیر تا بیرون در ورودی خانه. وسواس بخرج ندهید و فقط به حرکت ادامه دهید. اگر هم احیانا نقطه کوچکی جا ماند، هفته آینده جارو می شود.

  شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی با دو شعبه در شیراز -  ارائه کلیه خدمات نظافتی و هم چنین پرستاری و مراقبت از کودک و سالمند در تمامی مناطق شهر شیراز

  شماره ی ثبت 19349 / با مجوز رسمی و تحت پوشش اتحادیه

  با قریب از ۱۵سال سابقه کاری با کادری مجرب

  شرکت خدماتی نظافتی شکوفایی شیراز با خدماتی نظیر

  کلیه خدمات نظافتی منزل - نظافت آپارتمان ها - نظافت مجتمع های مسکونی - نظافت راه پله ها - خانه تکانی و ...نظافت شرکت ها - ادارات - فروشگاه ها و ...نگهداری و مراقبت از کودک به صورت نیمه وقت و شبانه روزیپرستاری و مراقبت از سالمند به صورت نیمه وقت و شبانه روزیتمامی امور منزلاعزام مراقب به بیمارستانکف شویی منزل و محل کار با دستگاه

  کلیه ی نیروهای اعزامی این شرکت تحت پوشش بیمه حوادث می باشند

  شعبه 1 : شیراز ، شهرک گلستان ، فلکه ی دوم ، جنب بانک صادرات ، ورودی آپادانا

  تلفن : 07136204302 - 07136222100

  همراه : 09170227071 - 09300027071

  شعبه 2 : شیراز ، ملاصدرا ، نبش کوچه ۴ ، طبقه ی چهارم مجتمع پزشکی ملاصدرا

  تلفن : 07136472790 - 07132332544 - 07132356569

  همراه : 09304995570 – 09039407071

  شماره ارسال پیام کوتاه به صورت شبانه روزی : 30003405000051

  پشتیبانی از طریق واتس اپ و تلگرام : 09303008829

    آدرس سایت شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی شیراز : www.shekufaee.com

   

   

  نوشته شده در دوشنبه 19 آذر 1397 ساعت 23:33 توسط : شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی | دسته : | 24 بازدید
 • []

 •  

  الگوی های خواب نوزاد

  به طور متوسط ​​نوزادان اکثر اوقات روز و شب را می خوابند، و تنها هر چند ساعت یکبار برای تغذیه از خواب بیدار می شوند. این موضوع اغلب برای والدین جدید مشکل است که بدانند نوزاد آنها در طول شبانه روز چه مدت زمانی و چه میزان باید بخوابد. متأسفانه در ابتدا هیچ برنامه مشخصی برای این کار وجود ندارد و بسیاری از نوزادان در طول روز و شب سردرگم هستند، آنها فکر می کنند که باید در طول مدت شب از خواب بیدار شوند و در طول روز باید بخوابند.

  به طور کلی، نوزادان حدود 8 تا 9 ساعت در روز و حدود 8 ساعت در شب می خوابند. اکثر نوزادان تا حداقل 3 ماهگی و یا تا زمانی که وزن آنها به 12 یا 13 پوند برسد، شروع به خواب به مدت 6 تا 8 ساعت در طول شب و بدون بیدار شدن نمی کنند. با این حال، این مدت خوابیدن به میزان قابل توجهی بین نوزادان متفاوت است و تعدادی از نوزادان تا تقریباً نزدیک به یکسالگی در طول شب نمی خوابند. نوزادان و کودکان دارای معده کوچکی می باشند و باید هر چند ساعت یکبار بیدار شوند تا تغذیه گردند. در بیشتر موارد، کودک شما بیدار خواهد شد و آماده است تا حدود 3 ساعت تغذیه شود. اینکه چه میزان کودک شما غذا می خواهد، به مواد غذایی که می خورد و سن او بستگی دارد. جهت ایجاد اطمینان در اینمورد که معین کنید آیا نیاز است نوزاد شما برای تغذیه از خواب بیدار شود یا خیر، با پزشک خود صحبت کنید.

  مراقب تغییر الگوی خواب نوزاد خود باشید. اگر کودک شما به طور مداوم در خواب است و به طور ناگهانی بیدار می شود، ممکن است دچار یک مشکل، به عنوان مثال ایجاد عفونت در گوش وی شده باشد. برخی از اختلالات خواب به سادگی به علت تغییر در رشد کودک و یا تحریک بیش از حد کودک به دلایل مختلفی رخ می دهد.

  هر گز یک بطری حاوی مواد غذایی به عنوان پشتیبان در کنار تختخواب نوزاد خود نگذارید. این عمل خطرناکی است که ممکن است باعث ایجاد عفونت در گوش کودک و یا خفگی وی شود.

  وضعیت خواب یک نوزاد چیست؟

  نوزادان، مانند بزرگسالان، مراحل و عمق خواب مختلف دارند. با توجه به مراحل خواب، ممکن است کودک به طور فعال حرکت کند و یا خیلی زود لم بدهد. در طول آخرین ماههای بارداری الگوهای خواب کودک شروع به شکل گرفتن می کند، نوزاد ابتدا دارای خواب فعالی است و سپس در حدود هشت ماهگی دارای خواب آرامی می شود. در اینمورد، دو نوع خواب وجود دارد:

  • REM (خواب با حرکت سریع چشم). این خواب سبک هنگامی اتفاق می افتد که رؤیا رخ می دهد و چشمان نوزاد به سرعت به جلو و عقب حرکت می کنند. اگرچه نوزادان هر روز حدود 16 ساعت صرف خوابیدن می کنند، حدود نیمی از این خواب ها شامل خواب در رؤیا (REM) می باشد. کودکان بزرگتر و بزرگسالان که ساعات کمتری را می خوابند، مقدار کمتری از خواب را در حال خواب رؤیا (REM) هستند.
  • خواب غیر رؤیا: خواب غیر رؤیا، دارای 4 مرحله به شرح زیر است:
  • مرحله 1: چرت زدن، پلک های چشم می افتند، پلک ها ممکن است باز و بسته شوند و نوزاد چرت می زند.
  • مرحله 2: خواب سبک، کودک هنگام خواب حرکت می کند و ممکن است با ایجاد صدا از خواب بپرد.
  • مرحله 3: خواب عمیق، کودک هنگام خواب آرام است و حرکت نمی کند
  • مرحله 4: خواب بسیار عمیق، کودک هنگام خواب آرام است و حرکت نمی کند

  یک کودک در ابتدای چرخه خواب وارد مرحله 1 می شود، سپس وارد مرحله 2، پس از آن وارد مرحله 3، و سپس وارد مرحله 4 خواب می شود، پس از آن به مرحله 3، سپس به مرحله 2، و پس از آن به مرحله رؤیا (REM) باز می گردد. این دوره های خواب ممکن است چندین بار در طول خواب رخ دهد. نوزادان ممکن است هنگامی که از خواب عمیق وارد خواب سبک می شوند از خواب بیدار شوند و ممکن است در چند ماه اول دوران زندگی هنگام خوابیدن مجدد دچار مشکل شوند.

  شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی با دو شعبه در شیراز -  ارائه کلیه خدمات نظافتی و هم چنین پرستاری و مراقبت از کودک و سالمند در تمامی مناطق شهر شیراز

  شماره ی ثبت 19349 / با مجوز رسمی و تحت پوشش اتحادیه

  با قریب از ۱۵سال سابقه کاری با کادری مجرب

  شرکت خدماتی نظافتی شکوفایی شیراز خدماتی نظیر:

   خدمات نظافتی منزل - نظافت آپارتمان ها - نظافت مجتمع های مسکونی - نظافت راه پله ها - خانه تکانی و ...نظافت شرکت ها - ادارات - فروشگاه ها و ...نگهداری و مراقبت از کودک به صورت نیمه وقت و شبانه روزیپرستاری و مراقبت از سالمند به صورت نیمه وقت و شبانه روزیتمامی امور منزلاعزام مراقب به بیمارستانکف شویی منزل و محل کار با دستگاه

  کلیه ی نیروهای اعزامی این شرکت تحت پوشش بیمه حوادث می باشند

  شعبه 1 : شیراز ، شهرک گلستان ، فلکه ی دوم ، جنب بانک صادرات ، ورودی آپادانا

  تلفن : 07136204302 - 07136222100

  همراه : 09170227071 - 09300027071

  شعبه 2 : شیراز ، ملاصدرا ، نبش کوچه ۴ ، طبقه ی چهارم مجتمع پزشکی ملاصدرا

  تلفن : 07136472790 - 07132332544 - 07132356569

  همراه : 09304995570 – 09039407071

  شماره ارسال پیام کوتاه به صورت شبانه روزی : 30003405000051

  پشتیبانی از طریق واتس اپ و تلگرام : 09303008829

    آدرس سایت شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی شیراز : www.shekufaee.com

  نوشته شده در شنبه 17 آذر 1397 ساعت 20:31 توسط : شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی | دسته : | 26 بازدید
 • []

 • شما پدر و مادر عزیز که شاغل هستید و فرزندی در خانه دارید که بدلایل مختلف مایل نیستید تا بازگشت تان از محل کار او را به مهد کودکیا مراکز نگهداری بفرستید...... چکار باید کرد؟

  شاید چاره کار شما بدست یکی از بستگانتان مثل مادر یا خواهر باشد که قطعا با دلسوزی و در نهایت دقت از کودک شما در منزل خود یا منزل خودتان نگهداری کنند تا شما از کارتان به منزل بازگردید......... اما این بستگان تا کی و چه مدت خواهند توانست با صرف نظر کردن از زندگی شخصی خود به نگهداری از کودک دلبند شما بپردازند و شما تا کی راضی خواهید بود که ایشان اوقات خود را برای شما صرف نمایند؟

  اما شاید مشکل شما بدست ما حل شود!!

  شرکت خدماتی مراقبتی و پرستاری شکوفایی با بکار گیری متخصصان نگهداری کودک که فارغ التحصیل رشته های دانشگاهی میباشند قادر خواهد بود تا به بهترین شکل ممکن مشکل شما را برطرف نماید

  ما مجموعه ای از روانشناسان کودک و کودکیاران با تجربه را گرد هم آورده ایم تا شما با فراغ بال و در آرامش کامل به امورات شغلی و روزمره خود بپردازید

  کودکیاران این مرکز در منزل خودتان اقدام به نگهداری از فرزند دلبندتان نموده و در حین این نگهداری نیز آموزشهای ابتدایی لازم را به کودک خواهند داد

  بازی های مورد تایید کارشناسان علم کودک و آموزشهای مورد نیاز که توسط کارشناسان توصیه شده از امتیازاتی است که موجب می گردد زمانی که شما از محل کار خود به منزل مراجعه می کنید با تغییرات مفیدی در کودکتان روبرو شوید. تغییراتی که موجب می شود کودکدلبند شما آماده فراگیری دروس تحصیلی گردد و این موضوع در مهدهای کودک و در نگهداری جمعی از کودکان میسر نمی باشد

  زمانی که کودکان را به مهدهای کودک می سپارند پرستاران شاغل در آن مهدها فرصت کمی برای توجه به هر کودک دارند و این چیزی است که می تواند در روح و روان کودک که طالب توجه دقیق است تاثیر نامطلوب می گذارد

  پرستاری و مراقبت از کودک در محیط منزل مزیتهای بیشماری دارد که عدم برخورد با کودکان با تربیتهای مختلف از آن جمله است. شاید شما مایل نباشید که دلبندتان با طرز تربیت کودکان دیگر برخورد داشته باشد و شاید آن طرز تربیت مورد تایید شما نباشد. و این چیزی است که در مهدهای کودک اجتناب ناپذیر است

  از مزیتهای دیگر نگهداری از کودک در منزل عدم برخورد با حوادث ناخواسته مانند تصادفات رانندگی میباشد که چه خودتان کودکتان را به مهد ببرید و چه با استفاده از سرویسهای مهد این کار صورت بگیرد بهرحال این خطرات اجتناب ناپذیر است

  دیگر اینکه حضور کودک در محیط خانه خود و استفاده از اسباب بازیهای شخصی خودآرامش بیشتری به وی می دهد و همچنین پرستار کودک در منزل با توجه به زمان بیشتری که در اختیار دارد قادر میباشد بیشتنر به روحیات کودک شما توجه نموده و دقت بیشتری در انجام دستورات شما نماید

  نگهداری از نوزادان

  شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی نگهداری از نوزاد شما را بعهده خواهد گرفت. زمانی که خداوند به شما 2 قلو یا چندقلو عطا کرده است باید با دقت بیشتری از عزیزان خود مراقبت نمایید و ما قادر هستیم با اعزام پرستاران متخصص و با تجربه که غالبا در بخش های مراقبت از نوزادان در بیمارستانهای معتبر کشورشاغل هستند بصورت شبانه روزی از دلبندانتان مراقبتاین موضوع به شما آرامش بیشتری خواهد داد و قادر خواهید بود به امور روزمره خود نیز بپردازید.برای اطلاع از چگونگی این خدمت با ما تماس بگیرید نماییم


  نوشته شده در پنجشنبه 15 آذر 1397 ساعت 21:50 توسط : شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی | دسته : | 25 بازدید
 • []

 •  

  سالمندان چه نکاتی در مورد تغذیه باید رعایت کنند

  مسئله ای که در این مطلب قصد داریم در رابطه با آن صحبت کنیم ، موضوعی است که خواندن آن برای همه ی افراد توضیه می شود. پیری اتفاقی است که دیر یا زود به سرغ افراد می آید اما نکته ای که در اینجا حائز اهمیت است حفظ سلامت جسمی و روحی در این سن است.

  سالمندی، پدیده ای طبیعی و دورانی نو در زندگی است که اگر با آگاهی همراه شود، همان شیرینی قسمتهای دیگر عمر را با خود دارد. شیوه تغذیه در این دوران، یکی از آگاهیهایی است که هر سالمندی باید با آن آشنا باشد.

   

  تغییرات سالمندی تحت تأثیر حوادث زندگی، بیماری های ژنتیک و عوامل اجتماعی، اقتصادی و روش زندگی قرار دارد، بنابراین سن فیزیولوژیک، منعکس کننده وضعیت سلامت است. فاکتورهای شیوه زندگی که به نظر می رسد سن فیزیولوژیک را تحت تأثیر قرار می دهند عبارت است از: کفایت و نظم خواب، مصرف متعادل غذا و تغذیه صحیح، سیگار، ورزش و فعالیت بدنی و وزن بدن. بنابراین بهبود شیوه زندگی می تواند تضمین کننده سلامت افراد در سالمندی باشد.

   

  هر یک از ما بارها از خود پرسیده ایم که چگونه می توان از عمری طولانی برخوردار شویم. عوامل جسمی، روانی و اجتماعی مختلفی در طول عمر انسان مؤثرند که آگاهی از آنها به افراد سالمند کمک می کند تا از عمر طولانی تر و زندگی پرنشاط تری برخوردار شوند بسیاری از سالمندان برخلاف دوران جوانی که عادت داشتند روزی ۳ وعده غذای اصلی مصرف کنند، تمام وعده های غذایی شان را میان وعده تشکیل می دهد و فقط یک بار در روز وعده غذایی اصلی را مصرف می کنند.

   

  محققان می گویند مصرف میان وعده برای سالمندان خوب است و کالری دریافتی سالمندان را به مقدار کافی به آنان می رساند.

   

  همچنین توجه به تغذیه در این دوران به دلیل تغییر نیازهای تغذیه اهمیت دارد. رعایت اصول تغذیه صحیح در سنین میانسالی و سالمندی سبب می شود فرد سال های عمر خود را با سلامت و نشاط و راحتی بیشتری طی نماید و کمتر در معرض بیماری های شایع همچون فشار خون بالا، چربی خون بالا، دیابت و پوکی استخوان قرار بگیرد.

   

  عادات غذایی مطلوب و تغذیه صحیح در پیشگیری از این بیماری ها مؤثر است، در نتیجه سالمندانی که اصول تغذیه صحیح را رعایت می کنند کمتر در معرض خطر ابتلا به انواع بیماری ها قرار می گیرند و این خود منجر به بهبود کیفیت زندگی آنان خواهد شد.

   

  کمبود پروتئین در سالمندان

   

  کمبود پروتئین باعث آسیب سیستم دفاعی بدن و ابتلا به بیماری می شود و از سوی دیگر نیاز به پروتئین در هنگام ابتلا به بیماری و عفونت، اعمال جراحی و شکستگی های استخوانی بیشتر است. مصرف مرتب و روزانه صبحانه، مصرف حجم کمی از غذا در هر وعده، حفظ وزن بدن در یک میزان مشخص، مصرف روزانه میوه و سبزی، مصرف کمتر چربی و روغن و مواد غذایی چرب، خودداری از مصرف نمک و مواد غذایی شور به مقدار زیاد و علاوه بر اینها، عوامل ارثی و ژنتیکی، فعالیت بدنی منظم، اجتماعی بودن، معاشرت های دوستانه و مسائل اقتصادی در افزایش طول عمر انسان مؤثر است.

   

  برنامه ریزی غذایی برای سالمندان با توجه به شرایط خاص این دوره تفاوت هایی با بزرگسالان دارد که بدین منظور آگاهی از نیاز بدن به مواد مغذی ضروری است و مواد مغذی مورد نیاز بدن شامل انرژی، پروتئین، قندها و مواد نشاسته ای، چربی، ویتامین ها، مواد معدنی و آب است.

   

  با افزایش سن نیاز بدن به انرژی به واسط کم شدن بافت عضلانی و فعالیت بدنی کاهش می یابد و بر این اساس به منظور جلوگیری از افزایش وزن مصرف غذاهای کم حجم، غنی از مواد مغذی، پرهیز از مصرف مواد غذایی شیرین و چرب توصیه می شود و داشتن وزن مناسب به حفظ فشار خون، قند خون و چربی خون در میزان طبیعی کمک می کند.

   

  عضلات محل ذخیره پروتئین در بدن هستند و نظر به تحلیل عضلات بدن در دوره سالمندی نیاز بدن به پروتئین افزایش می یابد. کمبود پروتئین منجر به آسیب سیستم دفاعی بدن و ابتلا به بیماری می شود و از سوی دیگر نیاز به پروتئین در هنگام ابتلا به بیماری و عفونت، اعمال جراحی و شکستگی های استخوانی نیز بیشتر است.

   

  انواع گوشت، لبنیات، تخم مرغ و حبوبات از منابع خوب پروتئین هستند و مصرف ماهی به میزان۲ تا ۳ بار در هفته علاوه بر تأمین پروتئین با کیفیت خوب، خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و آلزایمر را هم کاهش میدهد، سوخت و ساز مواد قندی و نشاسته ای با ازدیاد سن کم میشود و در دوران سالمندی توصیه میشود که از مواد قندی ساده مانند قند، شکر، نوشابه های شیرین کمتر استفاده شود و بیشتر مواد نشاسته ای مانند غلات، حبوبات و نان های تهیه شده از آردهای سبوس دار مصرف شود.

   

  ویتامین A برای بینایی، رشد و نگهداری بافت های مخاطی و فعالیت سیستم ایمنی بدن ضروری است و منابع غذایی غنی این ویتامین سبزی های زرد و نارنجی مانند هویج، میوه های زرد و نارنجی مانند انبه، هلو و سبزی های برگ سبز تیره مانند اسفناج است و اگرچه ویتامین A در دوران سالمندی به خوبی توسط دستگاه گوارش و کبد جذب و ذخیره می شود، اما استفاده از آن در بدن به کندی صورت میگیرد.

   

  با افزایش سن، میزان ویتامین D در بدن سالمندان کاهش مییابد و دریافت ویتامین D کم میشود. ساخت این ویتامین در پوست سالمندان کمتر میشود و افراد سالمند بیشتر از افراد جوان با خطر کمبود ویتامین D مواجهند.

   

  منابع غنی ویتامین D زرده تخم مرغ جگر و روغن کبد ماهی است. مهمترین راه تأمین این ویتامین نیز استفاده از نور مستقیم آفتاب است (نه از پشت شیشه). قرار گرفتن در معرض نور آفتاب در نواحی دست ها، بازوها و صورت به مدت ۵ تا ۱۵ دقیقه در روز حداقل ۲ تا ۳ بار در هفته سبب تولید کافی ویتامین D در پوست میشود.

   

  برای پیشگیری از زخمهای گوارشی در سالمندان باید از استعمال سیگار و ترکیبات اسیدی نظیر آبلیمو و سرکه در هنگام ناشتا پرهیز کرد. معده این افراد نباید برای مدت طولانی خالی بماند. کاهش اسید معده، یبوست و زخم های دستگاه گوارش در سالمندان رایج است. کاهش اسید معده باعث کاهش جذب ویتامین D، B۲، اسیدفولیک و کلسیم میشود.

   

   

  برای پیشگیری از بیماری های قلبی به افراد مسن توصیه میشود علاوه بر پرهیز از مصرف دخانیات و مواد غذایی شور، پرنمک، روغن های نباتی و حیوانی، کره، غذاهای کلسترول دار نظیر تخم مرغ، گوشت قرمز، کله پاچه، جگر، دل، قلوه، غذاهای سرخ شده کمتر مصرف کنند و به جای آنها از میوه ها، سبزیها، روغنهای گیاهی، گوشت سفید مثل مرغ و ماهی، مغزدانه ها، حبوب، شلغم و اسفناج استفاده کنند. در بین ماهی ها بهترین نوع ماهی برای این گروه، ماهی های روغنی نظیر حلوا، قباد، شیر، کیلکا و اوزون برون است.

   

  دیابت نوع ۲ معمولا در سنین بالای ۴۵ سال اتفاق میافتد. از دلایل این بیماری میتوان سابقه خانوادگی، مصرف داروهای شیمیایی، چاقی و کاهش فعالیت را نام برد.

   

  بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ در فاز اول قرص دریافت میکنند و در صورت عدم کنترل قند خون یا بالا بودن بیش از حد قند باید از انسولین تزریقی استفاده کنند. از علائم اصلی این بیماری نوشیدن زیاد آب، پرخوری، پرادراری، احساس ضعف و خستگی، تاری دید و عفونت های مختلف است.

   

  از راه های اصلی پیشگیری از دیابت در سالمندان کنترل وزن و کاهش دریافت غذاهای حاوی کربوهیدرات ساده نظیر نان لواش و باگت، برنج، سیب زمینی، ماکارونی، گندم، قند و شکر و مصرف بیشتر سبزی ها، حبوب و نان سبوس دار است و باید مصرف میوه های شیرین نظیر انگور، خربزه، هندوانه و توت را محدود کنند.

   

  در افراد سالمند مبتلا به دیابت کاهش قند خون ناشی از مصرف دارو یا انسولین یکی ازمشکلات رایج و خطرناک است و در صورت بروز باید به سرعت یک ماده قندی به بیمارداد.

   

  شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی با دو شعبه در شیراز -  ارائه کلیه خدمات نظافتی و هم چنین پرستاری و مراقبت از کودک و سالمند در تمامی مناطق شهر شیراز

  شماره ی ثبت 19349 / با مجوز رسمی و تحت پوشش اتحادیه

  با قریب از ۱۵سال سابقه کاری با کادری مجرب

  شرکت خدماتی شرکت خدماتی نظافتی شکوفایی شیراز با خدماتی نظیر

  کلیه خدمات نظافتی منزل - نظافت آپارتمان ها - نظافت مجتمع های مسکونی - نظافت راه پله ها - خانه تکانی و ...نظافت شرکت ها - ادارات - فروشگاه ها و ...نگهداری و مراقبت از کودک به صورت نیمه وقت و شبانه روزیپرستاری و مراقبت از سالمند به صورت نیمه وقت و شبانه روزیتمامی امور منزلاعزام مراقب به بیمارستانکف شویی منزل و محل کار با دستگاه

  کلیه ی نیروهای اعزامی این شرکت تحت پوشش بیمه حوادث می باشند

  شعبه 1 : شیراز ، شهرک گلستان ، فلکه ی دوم ، جنب بانک صادرات ، ورودی آپادانا

  تلفن : 07136204302 - 07136222100

  همراه : 09170227071 - 09300027071

  شعبه 2 : شیراز ، ملاصدرا ، نبش کوچه ۴ ، طبقه ی چهارم مجتمع پزشکی ملاصدرا

  تلفن : 07136472790 - 07132332544 - 07132356569

  همراه : 09304995570 – 09039407071

  شماره ارسال پیام کوتاه به صورت شبانه روزی : 30003405000051

  پشتیبانی از طریق واتس اپ و تلگرام : 09303008829

    آدرس سایت شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی شیراز : www.shekufaee.com

   

  نوشته شده در پنجشنبه 15 آذر 1397 ساعت 15:06 توسط : شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی | دسته : | 28 بازدید
 • []

 •  

  دلایل مهم گریه نوزادان

   

  بچه‌ها گریه می‌كنند و پدر و مادرها دست و پای‌شان را گم می‌كنند. مشكل اینجاست كه آن‌هایی كه به تازگی به جمع والدین اضافه شده‌اند از چم و خم كار بی‌خبرند. در واقع آن‌ها نمی‌دانند هنگامی كه نوزاد گریه سر می‌دهد می‌خواهد چیزی به پدر و مادرش بگوید. راحت‌تر این‌كه گریه، زبان نوزاد است. مهم است كه به عنوان پدر و مادر بدانید بچه‌ها هیچ‌وقت بی‌دلیل گریه نمی‌كنند. یعنی اصلا نوزادی وجود ندارد كه از سر دلخوشی فریادش به آسمان بلند شود. پس هر وقت صدای این فرشته‌های كوچك درمی‌آید بدانید كه آن‌ها به واسطه نیاز یا مشكلی كه درآن لحظه دارند اشك‌های‌شان سرازیر شده. با این وضعیت بهتر است با دلایل گریه بچه‌‌ها  آشنا شوید. اگر نوزاد شما وقت و بی‌وقت گریه سر می‌دهد، می‌توانید دلیلش را در لیست پیش رو جستجو كنید.

  گـرسنـگی


  شاید گرسنگی اولین احتمالی باشد كه به واسطه گریه نوزادتان در نظر بگیرید. بهتر است روش پیشگیری را در این مورد یاد بگیرید. پیشگیری از گریه نوزادان به دلیل گرسنگی نیاز به دانستن زمان گرسنگی آن‌ها دارد. برای 
  این امر هم حتما لازم نیست جیغ و فریاد راه بیندازند. شما باید علائم گرسنگی آن‌ها را دریابید.


  نوزادان گاهی در این شرایط است كه حتی دست‌شان را می‌خورند. اگر در آغوش باشند سرشان را به نشانه شیرخوردن به سمت سینه مادر می‌چرخانند. بچه‌ها گاهی اوقات بابت گرسنگی فقط نق می‌زنند و البته بعضی وقت‌ها هم ملچ و ملوچ راه می‌اندازند كه اینها همگی می‌توانند نشانه‌های گرسنگی نوزاد باشند؛ پیش از آن‌كه بابت بی‌توجهی شما به همه این علائم صدای گریه‌شان به آسمان بلند شود.


   

  پوشك كثیف!


  بعضی ا ز بچه‌ها به محض این‌كه پوشك خود را كثیف می‌كنند داد و فریاد راه می‌اندازند. بعضی دیگر اما پر تحمل هستند و صدای‌شان هم درنمی‌آید. اگر نوزاد شما جزء دسته دوم است بهتر است خودتان زود به زود پوشك او را نگاهی بیندازید تا مانع از سوختگی پاهایش شوید.


   

  خواب آلودگی


  آیا بچه‌ها خوشبخت نیستند؟آن‌ها وقتی خسته هستند به راحتی می‌توانند بخوابند؛ هر زمانی كه بخواهند و هر جایی كه باشند. خب! این شاید تصور شما باشد. در واقعیت ماجرا اما خوابیدن بچه‌ها به این راحتی‌ها هم نیست كه شما فكر می‌كنید. آن‌ها همیشه هم بابت خواب‌آلود بودن چشم‌های‌شان را نمی‌مالند بلكه نق می‌زنند و گریه سر می‌دهند. آن‌ها را بلند كنید. شعری دلنشین را به آرامی هر چه تمام‌تر در گوش‌شان زمزمه كنید و آهسته آهسته تكان‌شان دهید. اگر هم شعر بلد نیستید بهتر است با جملات دلنشین آن‌ها را خواب كنید. شما از كجا می‌دانید، شاید آن‌ها كلمه به كلمه حرف‌های شما را متوجه شوند!


   

  نوزاد شما آغوش شما را می‌خواهد!


  نوزادان بیش از آن چیزی كه فكر می‌كنید به نوازش و آغوش شما احتیاج دارند. این نكته مهم را هرگز از یاد نبرید كه نوزادان به شدت دوست دارند صورت پدر و مادرشان را از نزدیك ببینند  صدای آن‌ها را از نزدیك بشنوند و البته به صدای تپش قلب‌شان گوش بدهند. نوزادان حتی دوست دارند بوی تن  پدر و مادرشان مشام آن‌ها را پر كند؛ بویی كه فقط مختص پدر و مادر آن‌هاست و نه هیچ‌كس دیگری. گریه آن‌ها شاید دلیلش این باشد كه آغوش پدر و مادرشان را می‌خواهند. شاید پیش خودتان فكر كنید زیادی در آغوش گرفتن بچه‌ها آن‌ها را لوس می‌كند اما حداقل در چند ماه اول نوزادی اصلا چنین اتفاقی نخواهد افتاد و به واقع آغوش پدر و مادر برای بچه‌ها یك نیاز ضروری است. 


   

  مشكلات شكمی


  نفخ معده نوزادان از جمله مشكلاتی است كه گریه‌های پر سرو صدای بچه‌ها را در پی دارد. یادتان باشد مشكل نفخ معده بچه‌ها اگر حل نشود ممكن است در طول هفته 3 تا 4 بار  بچه‌ها را چنان آزار دهد كه صدای گریه آن‌ها به آسمان بلند شود. اگر كوچولوی شما به طور معمول بعد از غذا خوردن گریه سر می‌دهد، شك نكنید كه او با مشكل هوای معده كه منجر به درد می‌شود، مواجه است. بهتر است قبل از این‌كه سرخود از شربت‌هایی مانند گریپ‌میكسچر استفاده كنید حتما پزشك فرزندتان را در جریان بگذارید و در صورت تایید او سراغ چنین داروهایی بروید. به طور كلی روش طبیعی برای رفع نفخ معده نوزاد و جلوگیری از گریه‌های بی‌امان او این است كه در چنین صورتی نوزاد را روی شكم بخوابانید و آرام آرام پشت او را مالش دهید. همچنین می‌توانید پاهای او را در همین حالت به دست بگیرید و به آرامی هر چه تمام‌تر مانند ركاب زدن دوچرخه حركت دهید تا مشكل نفخ معده‌اش حل شود.


   

  كمك كنید آروغ بزند!


  خالی كردن هوای معده یا به زبان ساده‌تر همان آروغ زدن یك الزام نیست اما اگر كوچولوی شما بعد از غذا خوردن گریه می‌كند، شاید به كمك‌تان نیاز دارد تا هوای معده‌اش را از طریق آروغ زدن خالی كند. بچه‌ها معمولا وقتی از سینه مادر یا بطری شیر می‌خورند مقداری هوا را هم همراه شیر قورت می‌دهند و همین سبب می‌شود بعدا به آروغ زدن احتیاج پیدا كنند و اگر این اتفاق نیفتد صدای گریه‌شان در می‌آید!


   

  یا خیلی گرمشان است یا خیلی سرد


  مواظب باشید! اگر همواره حین عوض كردن پوشك بچه لباس او را در می‌آورید و آن وقت است كه فریادش به آسمان بلند می‌شود تصور نكنید صرفا از عمل تعویض پوشك و لباس شاكی است و بابت آن گریه می‌كند بلكه ممكن است كوچولوی شما آنقدر سردش شده باشد كه گریه‌اش درآمده و این اشك‌ها به واقع  نشانه اعتراض  باشد. یادتان باشد نوزادان معمولا دوست دارند لباس كافی به تن داشته باشند و گرم بمانند و البته نه زیادی گرم! برای این‌كه در سرما و گرمای بچه‌ها دچار اشتباه نشوید، بهتر است یك نكته را به عنوان قانون همواره به یاد داشته باشید. یك نوزاد باید همیشه یك لایه لباس بیشتر از شما به تن كند. بنابراین دمای بدن او را با توجه به سرما و گرمای خودتان و میزان لباسی كه می‌پوشید، تنظیم كنید. بچه‌ها به طور معمول به خاطر گرما كمتر شكایت می‌كنند اما بابت سرما حسابی شاكی می‌شوند و گریه راه می‌اندازند. 


   

  یك چیز كوچولو


   گاهی اوقات هر چه تلاش می‌كنید متوجه علت گریه نوزاد خود نمی‌شوید. در این مواقع بهتر است در بدن او سراغ یك مشكل كوچك بگردید. ممكن است یك تار موی ظریف دور انگشت شست پایش پیچیده باشد و  آ‍زارش بدهد. ممكن است یك تكه از نخ لباسش به بدن او چسبیده باشد. ممكن است مارك لباسش اذیتش كند؛ یك دلیل كوچك كه شاید به راحتی با چشم شما قابل رویت نباشد. تلاش كنید علت را پیدا كنید چون در غیر این صورت ساعت‌ها با چشمان معصوم و البته اشك‌آلود او مواجه می‌شوید!


   

  تولد دندان‌ها


  یكی از دلایل شایع گریه كردن‌های بیش از حد بچه‌ها تولد دندان‌های آن‌هاست. یادتان باشد كه هر یك دندانی كه قرار است از میان لثه‌های حساس نوزاد شما بیرون بیاید كلی درد برای او به همراه دارد. بعضی از بچه‌ها حین دندان درآوردن درد بیشتری را نسبت به بعضی دیگر تحمل می‌كنند. به طور كلی اگر گریه‌های نوزاد شما امان‌تان را بریده و قطع هم نمی‌شود و البته شما هم دلیلش را پیدا نمی‌كنید با انگشتان خود به آرامی لثه او را لمس كنید. اگر به قسمت سختی رسیدید بدانید كه مشكل از ظهور دندان‌هاست. به طور معمول اولین دندان نوزاد در فاصله زمانی 4 تا 7 ماه متولد می‌شود. البته همواره این احتمال وجود دارد كه دندان‌ها زودتر خودشان را نشان بدهند. بنابراین اصلا از این بابت تعجب نكنید.


   

  وقتی كسی دركشان نمی‌كند!


  بهتر است بعضی مواقع بچه‌ها را درك كنید. آن‌ها گاهی بابت سرو صدای زیاد دور و اطراف‌شان كلافه می‌شوند.گاهی برای این‌كه زیاد بغل‌شان می‌كنند، كلافه می‌شوند. گاهی برای این‌كه زیاد بغل‌شان می‌كنند، عصبانی می‌شوند. بوسه‌ها دیوانه‌شان می‌كند! بنابراین بعضی وقت‌ها گریه‌های از ته دل نوزاد یعنی این‌كه «لطفا این همه محبت دیوانه‌كننده را بس كنید!» در چنین مواقعی بهتر است مادر یا پدر، نوزاد را به گوشه خلوتی ببرند و او را در آرامش برای دقایقی در آغوش بگیرند و به آرامی تكانش دهند.


   

  وقتی احساس آرامش نمی‌كند!


  اگر همه نیازهای اولیه نوزاد را بررسی كرده‌اید و بابت همه چیز مطمئن شده‌اید اما او همچنان گریه می‌كند، ممكن است مشكلی داشته باشد كه این چنین آرامشش را از دست داده. دمای بدنش را كنترل كنید چون شاید تب كرده و این تب می‌تواند نشانه یك بیماری باشد. شاید یك سرماخوردگی ساده است كه او را كلافه كرده است. شاید هم به توجه شما احتیاج دارد. یادتان باشد بچه‌ها گاهی صرفا برای جلب توجه شما اشك می‌ریزند. گاهی نیاز دارند شما آن‌ها را در آغوش بگیرید و به آن‌ها توجه كنید. پس لطفا به اندازه كافی به‌آن‌ها توجه كنید حتی بعضی وقت‌ها بیش از اندازه به آن‌ها توجه كنید.

  شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی با دو شعبه در شیراز -  ارائه کلیه خدمات نظافتی و هم چنین پرستاری و مراقبت از کودک و سالمند در تمامی مناطق شهر شیراز

  شماره ی ثبت 19349 / با مجوز رسمی و تحت پوشش اتحادیه

  با قریب از ۱۵سال سابقه کاری با کادری مجرب

  شرکت خدماتی نظافتی شکوفایی شیراز با خدماتی نظیر

  کلیه خدمات نظافتی منزل - نظافت آپارتمان ها - نظافت مجتمع های مسکونی - نظافت راه پله ها - خانه تکانی و ...نظافت شرکت ها - ادارات - فروشگاه ها و ...نگهداری و مراقبت از کودک به صورت نیمه وقت و شبانه روزیپرستاری و مراقبت از سالمند به صورت نیمه وقت و شبانه روزیتمامی امور منزلاعزام مراقب به بیمارستانکف شویی منزل و محل کار با دستگاه

  کلیه ی نیروهای اعزامی این شرکت تحت پوشش بیمه حوادث می باشند

  شعبه 1 : شیراز ، شهرک گلستان ، فلکه ی دوم ، جنب بانک صادرات ، ورودی آپادانا

  تلفن : 07136204302 - 07136222100

  همراه : 09170227071 - 09300027071

  شعبه 2 : شیراز ، ملاصدرا ، نبش کوچه ۴ ، طبقه ی چهارم مجتمع پزشکی ملاصدرا

  تلفن : 07136472790 - 07132332544 - 07132356569

  همراه : 09304995570 – 09039407071

   

  شماره ارسال پیام کوتاه به صورت شبانه روزی : 30003405000051

  پشتیبانی از طریق واتس اپ و تلگرام : 09303008829

    آدرس سایت شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی شیراز : www.shekufaee.com

   

  نوشته شده در چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت 22:41 توسط : شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی | دسته : | 28 بازدید
 • []


 • سفارش تبليغات
  نماینده میکروتیک | منزل مبله شیراز | تشریفات عروسی | طراحی بنر | تور چابهار | کتراک | اجاره آپارتمان مبله در تهران | قطعات پکیج ایران رادیاتور | آینه کاری | گیت کنترل تردد نفر | اجاره سوئیت در شیراز | تخفیف300ماده نانو | فرش کاشان | آموزش زبان انگلیسی | دکتر نوروزیان | پاپ آپ نمایشگاهی | دانلود رایگان فیلم | محمد صفرزاده | آموزش تعمیرات برد | چاپ کارت شناسایی | خرید لباس هندی | محمد دبیری
  X
  تبليغات