درباره

پرستاری در منزل,پرستاری از سالمند,پرستاری از کودک در منزل


شرکت خدماتی شکوفایی با دو شعبه در شیراز - ارائه کلیه خدمات پرستاری و مراقبت از کودک و سالمند در تمامی مناطق شهر شیراز

شماره ی ثبت 19349 / با مجوز رسمی و تحت پوشش اتحادیه

با بیش ازپانزده سال سابقه با کادری مجرب و مطمئن

شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی شیراز با خدماتی نظیر :
نگهداری و مراقبت از کودک به صورت نیمه وقت و شبانه روزی
پرستاری و مراقبت از سالمند به صورت نیمه وقت و شبانه روزی
تمامی امور منزل
اعزام مراقب به بیمارستان
لیه خدمات نظافتی منزل - نظافت آپارتمان ها - نظافت مجتمع های مسکونی - نظافت راه پله ها - خانه تکانی و ...
نظافت شرکت ها - ادارات - فروشگاه ها و ...کلیه ی نیروهای اعزامی این شرکت تحت پوشش بیمه حوادث می باشند.

شعبه 1 : شیراز ، شهرک گلستان ، فلکه ی دوم ، جنب بانک صادرات ، ورودی آپادانا
تلفن : 07136204302 - 07136222100
همراه : 09170227071 - 09300027071

شعبه 2 : شیراز ، ملاصدرا ، نبش کوچه ۴ ، طبقه ی چهارم مجتمع پزشکی ملاصدرا
تلفن :(پنج خط) 07136472790 - 07132332544 - 07132356569
همراه : 09304995570 - 09039407071

ضمناً با کلیه ی شماره های همکاران در دو شعبه ، می توانید از طریق واتس اپ در تماس باشید .

شماره ارسال پیام کوتاه به صورت شبانه روزی : 30003405000051
پشتیبانی از طریق واتس اپ و تلگرام : 09303008829
شرکت خدماتی شکوفایی شیراز آدرس سایت شرکت خدماتی شکوفایی شیراز : www.shekufaee.com

دسته بندي ها

جستجو

جعبه پیام
امکانات


آخرين نوشته ها

 • نقطه عطف زندگي کودک: راه رفتن-شرکت خدماتي مراقبتي پرستاري شکوفايي
 • عفونت چشم در نوزادان-شرکت خدمات پرستاری مراقبتی شکوفایی
 • راهنمای کامل برای شروع غذاهای کمکی و جامد به نوزاد-شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی
 • خانواده ،کودکان ،اصول تربیتی-شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی
 • سیزده راه ساده برای تمیز کردن بند ناف(1)-شرکت خدماتی پرستاری شکوفایی
 • علت تکرر ادرار در کودکان-شرکت خدماتی پرستاری مراقبتی شکوفایی
 • راهنمای نظافت راه پله ها در ساختمان های مسکونی ، اداری و تجاری یکی از مهم ترین مواردی که افراد اهمیت
 • چگونه به کودکان خود مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را آموزش دهیم ؟
 • به دنیا خوش آمدی! لحظات اول کودک شما -شرکت خدماتی پرستاری شکوفایی
 • مزایای شیردهی برای مادر و کودک- شرکت خدماتی شکوفایی
 • زردی در نوزادان-شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی
 • خداحافظ شیشه شیر- گرفتن شیشه شیر-شرکت خدماتی پرستاری مراقبتی شکوفایی
 • نکات مهمی که پرستار سالمند باید بداند- شرکت خدماتی پرستاری و مراقبتی شکوفایی
 • توهم در سالمندان -شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی
 • فشار خون در سالمندان – شرکت خدماتی پرستاری مراقبتی شکوفایی
 • معلولیت و نکات مهم در نگهداری معلولین- شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی
 • راهکارها و تکنیک های خود مراقبتی- شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی
 • مراقبت های بهداشتی کودکان زیر دو سال-شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی
 • مراقبت های بهداشتی کودکان زیر دو سال-شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی
 • مراقبت های بهداشتی کودکان زیر دو سال-شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی
 • آرشيو

  خبرنامه

  آمار

  آنلاین : 1
  بازدید امروز : 51
  بازدید دیروز : 23
  بازدید هفته گذشته : 74
  بازدید ماه گذشته : 265
  بازدید سال گذشته : 5222
  کل بازدید : 5525

  لينک دوستان

  توهم در سالمندان 

  وقتی که شما در حال رویا دیدن هستید، هر چیزی ممکن است. شما می توانید زندگی جدیدی را تجربه کنید، توانایی های شگفت انگیزی را کسب کنید، یا شخصی کاملا متفاوت باشید. از طرف دیگر، شما می توانید به کابوسی وحشتناک که تمایلی به هیچ کدام از لحظات آن ندارید، گرفتار شوید. با این وجود ، هنگامی که شما از خواب برمی خیزید ، همه چیز به حالت طبیعی خود  برگشته است.

  به هر حال،تعدادی از مردم وقتی چشم خود را باز می کنند، این رویاها و کابوس ها را پایان یافته نمی دانند. برای افراد خاصی، حقیقت هنوز هم می تواند با توهم تغییر پذیر باشد، حتی زمانی که آنها کاملا بیدار شده باشند. چنین مساله ای می تواند در هر سنی باعث ایجاد نگرانی و ترس باشد، اما برای سالمندانی که با شما زندگی می کنند، حتی می تواند فراتر از این باشد، همچنان که می تواند به وضعیت بغرنج بسیار خطرناکی تبدیل شود.

  قبل از اینکه به نتیجه نهایی برسید که چنین حالتی، یا آلزایمر یا زوال عقل است، ابتدا فرض کنید که چیز دیگری، ممکن است علت توهم در سالمندان باشد. وقتی که شما علت واقعی پنهان شده پشت  این علاٸم را  بدانید، می توانید قدم های مهمی برای درمان بیماری آنها بردارید و حتی خیال آنها را از این همه تنشی که به آنها وارد شده، راحت کنید.

  چگونه متوجه میشوید که فرد سالخورده دچار توهم شده باشد؟

  همه توهم ها شامل دیدن چیزهایی که وجود خارجی ندارند، نیستند.  به علت روند پیری، حواس ما دچار نوعی رکود  می شود. در نتیجه، آن ناحیه در مغز که مسٸول کنترل این حواس است  به علت عدم تحریک، دچار بیش فعالی می شود.

  نقل شده است که توهم می تواند یک یا پنج حس ما را به خاطر واکنش افراطی سیستم عصبی مرکزی به چالش بکشد. بسته به بزرگ یا کوچک بودن واکنش، ممکن است تشخیص زمان توهم برای هر دوی شما و دوستتان تا حدی دشوار باشد.

  معمولا یک توهم باید آنقدر شدید باشد تا مورد توجه قرار بگیرد. به جز دیدن، شنیدن یا بوییدن چیزهای ناموجود، یکی از بزرگترین مقیاس هایی که بوسیله آن می توان گفت فرد سالمند دچار توهم شده است، زمانی است که رفتار آنها تغییر می کند.

  آنها وقتی دچار سردرگمی و فراموشی می شوند، ممکن است زودرنج و مضطرب شوند. این افراد ممکن است بدانند که اشتباهی رخ داده است و خود را به علت خجالت زدگی یا احساس شرم به خاطر شرایط تاسف بارشان، گوشه گیر و منزوی می کنند.

  علتهای توهم در سالمندان

  در واقع علتهای متعددی برای توهم در سالمندان وجود دارد. اگرچه وقتی به توهم فکر می کنیم معمولا اولین چیزی که به ذهن می رسد، این است که توهم،  نوعی اختلال روانی است، اما علتهای مختلفی وجود دارد که ممکن است عامل اصلی توهم باشد. بعضی از علتهای رایج را در اینجا بیان می کنیم:

  از دست دادن بینایی یا شنوایی:

   همانطور که قبلا متذکر شدیم، اعصاب ما با افزایش سن شروع به تحلیل رفتن می کنند. با وجود این، افرادی که دچار فدان بینایی یا شنوایی میشوند مانند گلوکوم (کوری تدریجی) یا اتوکلروئید(تصلب گوش یعنی اسفنجی شدن استخوان گوش درونی) بیشتر در معرض خطر قرار دارند، زیرا مغز آنها  نسبت به نقطه ای که فرد می بیند و می شنود، بیش فعالتر می شود که اینچنین حالتی از واقعیت دور است.

  اختلال روانپزشکی:

  اسکیزوفرنی(روان گسیختگی) اختلال دوقطبی، افسردگی و سایر بیماریهای روحی و روانی به عنوان علت توهم شناخته شده اند. اگر یک سالمند قبل از ابتلا به یکی از این بیماری ها، توهم را تجربه کند، به احتمال زیاد این علائم همچنان در دوران سالمندی آنها ادامه خواهد یافت.

  زوال عقل و یا آلزایمر:

   برخلاف اینکه دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود که سالمند دچار توهم شود، اما زوال عقل هنوز مهمترین علت توهم است .این علامت، اولین شاخص زوال عقل و آلزایمر است و می تواند در پایان روز به بدترین شرایط خود، که به عنوان سندرم غروب آفتاب شناخته می شود، تبدیل شود.

  دارو:

   توهمات می توانند عوارض جانبی بعضی داروهای خاص باشند. همانطور که قبلا گفته  شد بهتر است دارو را چک کنید تا متوجه شوید آیا یک داروی خاص یا ترکیب چندین دارو باعث ایجاد توهم در شهروند شده است یا نه.

  محرومیت از خواب:

  اگر به اندازه کافی نخوابیده باشید نه تنها خلق و خوی شما تغییر خواهد کرد، بلکه دچار توهم هم خواهید شد. فرقی ندارد که در چه سنی قرار داشته باشید پیر باشید یا جوان.

  سندرم چارلز بونت:

  سندرم چارلز بونت هم مثل زوال عقل، یکی دیگر از شرایط اصلی است که موجبات توهم را فراهم می کند.

  با وجود این، تنها بر افرادی که به بینایی آنها اسیب رسیده است، تاثیر بیشتری می گذارد.

  خوشبختانه، بخش های توهم زا در افرادی که به سندرم چارلز بونت مبتلا هستند بسیار کم است و نشانه های آن  معمولا طی چند سال از بین خواهند رفت.

  سوء مصرف مواد:

  سوء مصرف مواد هم ممکن است دلیلی باشد برای چیزهایی که سالمند می بیند یا میشنود، ولی وجود خارجی ندارند. داروهای غیرقانونی خاصی هم هستند که به عنوان علت ایجاد توهم شناخته شده اند. همچنین  مصرف بیش از حد الکل هم  می تواند باعث ایجاد توهم شود.

  چه کاری باید انجام دهید

  اگر معتقدید که یک شهروند سالمند در چنین وضعیتی قرار دارد و یا اینکه چنین علایمی در آنها پدیدار شده است، فورا با پزشک مشورت کنید. آنها برای یافتن علت توهم در دوست شما یک سری آزمایش توصیه خواهند کرد. تا اگر مشکلی داشته باشند، هر نوع داروی ضد افسردگی یا ضد اضطراب برای جلوگیری از ادامه آن در آینده تجویز خواهند کرد.

  قبلا یک علت برای علائم آنها کشف شده است. دوره درمان، به بیماری های آنها بستگی دارد. روش درمان زوال عقل با شیوه درمان سندرم چارلز بونت بسیار فرق دارد. با وجود این، داروهایی وجود دارند برای افرادی که از توهم ها در رنج و عذابند. مانند آرام بخش عضله ، مسکّن ها و قرص های خواب آور. این داروها، باعث آرامش اعصاب می شوند و موجب آسایش و راحتی آن قسمتی که دچار تنش واضطراب شده می شود.

  تدابیری وجود دارد که می توانید بوسیله آنها به سالمندانی که در زندگی خود با آنها روبرو میشوید و دچار توهم هستند کمک کنید. مثالاً، به جای اینکه برای آنها توضیح بدهید چه چیزی را مشاهده می کنند یا انچه میشوند واقعی نیست، از آنها بپرسید و ببینید آیا راهی وجود دارد که بتوانید به یاری آنها بپردازید. افکار آنها را به چیزهایی که دوست دارند تغییر دهید تا موجبات توقف توهم را فراهم کنید.

  برای پیشگیری از وقوع اتفاقات بدتر در آینده، خوب است برنامه ای معین برای سالمندان در نظر بگیریم و تا حد امکان از تغییر دادن آن بپرهیزیم. مطمٸن شوید که محیط زندگی آنها به اندزه کافی راحت باشد. در صورت امکان، بگذارید شهروندان سالمند با افرادی که با آنها راحت هستند زندگی کنند و نور را به اندازه کافی برای آنها فراهم کنید تا سایه ها در وجود آنها توهم ایجاد نکنند.

  گرچه توهم  بعضی وقتها می توانند لذت بخش باشند، اما  بسیاری از آنها در واقع باعث سردر گمی و ترس و وحشت می شوند . با بالا رفتن سن افراد، شانس آنها برای تجربه توهم افزایش می یابد. به عنوان مراقبین و یا خویشاوندان نگران ، ما باید در سریع ترین زمان ممکن به دنبال کمک حرفه ای برای عزیزان سالمند خود باشیم، اگر در آنها علائم توهم ببینیم.

  شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی با سابقه در زمینه مراقبت و پرستاری از سالمندان در خدمت همشهیران شیرازی می باشد

  شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی با دو شعبه در شیراز -  ارائه کلیه خدمات نظافتی و هم چنین پرستاری و مراقبت از کودک و سالمند در تمامی مناطق شهر شیراز

  شماره ی ثبت 19349 / با مجوز رسمی و تحت پوشش اتحادیه

  با قریب از ۱۵سال سابقه کاری با کادری مجرب

  شرکت خدماتی نظافتی شکوفایی شیراز با خدماتی نظیر:

  کلیه خدمات نظافتی منزل - نظافت آپارتمان ها - نظافت مجتمع های مسکونی - نظافت راه پله ها - خانه تکانی و ...نظافت شرکت ها - ادارات - فروشگاه ها و ...نگهداری و مراقبت از کودک به صورت نیمه وقت و شبانه روزیپرستاری و مراقبت از سالمند به صورت نیمه وقت و شبانه روزیتمامی امور منزلاعزام مراقب به بیمارستانکف شویی منزل و محل کار با دستگاه

  کلیه ی نیروهای اعزامی این شرکت تحت پوشش بیمه حوادث می باشند

  شعبه 1 : شیراز ، شهرک گلستان ، فلکه ی دوم ، جنب بانک صادرات ، ورودی آپادانا

  تلفن : 07136204302 - 07136222100

  همراه : 09170227071 - 09300027071

  شعبه 2 : شیراز ، ملاصدرا ، نبش کوچه ۴ ، طبقه ی چهارم مجتمع پزشکی ملاصدرا

  تلفن : 07136472790 - 07132332544 - 07132356569

  همراه : 09304995570 – 09039407071

  شماره ارسال پیام کوتاه به صورت شبانه روزی : 30003405000051

  پشتیبانی از طریق واتس اپ و تلگرام : 09303008829

    آدرس سایت شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی شیراز : www.shekufaee.com

  پیج اینستا گرام شرکت خدماتی مراقبتی شکوفایی

  مشاوره رایگان

  نوشته شده در چهارشنبه 12 دی 1397 ساعت 23:41 توسط : شرکت خدماتی مراقبتی پرستاری شکوفایی | دسته : | 32 بازدید
 • []


 • سفارش تبليغات
  نماینده میکروتیک | منزل مبله شیراز | تشریفات عروسی | طراحی بنر | تور چابهار | کتراک | اجاره آپارتمان مبله در تهران | قطعات پکیج ایران رادیاتور | آینه کاری | گیت کنترل تردد نفر | اجاره سوئیت در شیراز | تخفیف300ماده نانو | فرش کاشان | آموزش زبان انگلیسی | دکتر نوروزیان | پاپ آپ نمایشگاهی | دانلود رایگان فیلم | محمد صفرزاده | آموزش تعمیرات برد | چاپ کارت شناسایی | خرید لباس هندی | محمد دبیری
  X
  تبليغات